David Prowse uhonorowany w Star Wars: The Old Republic. Minuta ciszy dla Dartha Vadera

A później impreza.

  • Fani SWTOR uczcili zmarłego Davida Prowse'a
  • Aktor wcielał się w postać Dartha Vadera
  • W grze zorganizowano minutę ciszy

W miniony weekend świat obiegła smutna wiadomość, w szczególności dla fanów Gwiezdnych Wojen. 28 listopada, w wieku 85 lat zmarł David Prowse, wcielający się w Dartha Vadera w oryginalnej trylogii filmowej. Pamięć o aktorze uczcili miłośnicy Star Wars: The Old Republic.

Dziesiątki graczy udało się do stolicy imperium Sithów - Dromund Kaas - by oddać cześć Prowse'owi minutą ciszy. Wiele awatarów uklęknęło na moment, a większość wykazała się odpowiednim szacunkiem, nie przerywając milczenia.

Następnie zrobiło się weselej. Niebo udekorowały fajerwerki, a gracze klaskali, wyciągnęli miecze świetlne i oddali się tanecznemu szałowi.

Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej, Prowse był zawodowym kulturystą, specjalizującym się w podnoszeniu ciężarów. Według George'a Lucasa, twórcy „Gwiezdnych Wojen”, to między innymi imponująca postura skłoniła reżysera do obsadzenia Brytyjczyka w roli Vadera. Warto jednak nadmienić, że głosem dawnego rycerza Jedi był kto inny, James Earl Jones.

1
Prowse, po prawej, na planie filmowym „Nowej nadziei”. Źródło: Sunset Boulevard/Corbis, Getty Images

David Prowse wystąpił też natomiast w „Mechanicznej pomarańczy” (1971), „Doktorze Who” (1972), „Jak wam się podoba” (1978) i „Autostopem przez galaktykę” (1981).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami