Demon's Souls - walka z bossem: porady, taktyki, jak walczyć

Wskazówki, które pomogą pokonać trudnego przeciwnika.

Każda gra z gatunku soulslike, a Demon' Souls właśnie taką grą jest, nie może istnieć bez walk z bossami. Starcia z trudnymi przeciwnikami są kwintesencją tej kategorii gier. Na tej stronie poznasz ogólne porady i wskazówki, które przygotują cię do starć z bossami.

  • Nieraz trudniejszym etapem gry jest dotarcie do bossa niż sama walka z nim. Areny walki z bossami są umiejscowione daleko od klińca. Musisz więc najpierw przedrzeć się przez długie korytarze, zanim dotrzesz to tego przeciwnika. Niektórych wrogów możesz ominąć, obiegając ich, ale z niektórymi musisz po prostu stoczyć pojedynek. Mimo że jest to frustrujące, że dany etap musisz wielokrotnie powtarzasz zanim trafisz do bossa, nadal bądź ostrożny i pokonuj oponentów, którzy musisz, a tych których da się zignorować, to omiń ich i biegnij dalej.
148
  • Przed każdym starciem z bossem przygotuj się odpowiednio. Przede wszystkim uzupełnij przedmioty lecznicze. Jeśli zużyłeś cały zapas traw, uzupełnij je. Na stronie Demon's Souls - leczenie: jak zdobyć więcej traw dowiesz się, jak szybko zdobyć przedmioty służące do leczenia.
  • Walcząc z bossem, najpierw naucz się jego ruchów i ataków - podczas pierwszych podejść możesz nawet odpuścić sobie walkę na 100%, by skupić się na obronie i nauce odpierania ataków bossa. Wyczuj, które uderzenia lepiej zablokować, a których lepiej unikać (przetoczenie). Obserwuj przeciwnika, by zapamiętać momenty, które najbardziej nadają się do wyprowadzenia ataku.
149
  • Jeśli nie masz pomysłu, jak pokonać bossa, spróbuj innej metody - nie zawsze sposób, który przyniósł dobry rezultat w jednej walce, przyniesie też korzyść w kolejnej. Dlatego trzeba szukać takiego rozwiązania, który przyniesie najlepszy skutek. Zmieniaj bronie; trzymaj bossa na dystans lub staraj się podejść jak najbliżej (wtedy musisz bardziej skupić się na unikaniu i blokowaniu ciosów), by zadać mu obrażenia, zachodząc go od tyłu; używaj przedmiotów, które zwiększą obrażenia (np. gdy boss jest wrażliwi na ogień, nadaj swojej broni ten efekt); szukaj słabych punktów.
  • Nie tylko pasek zdrowia czy many (w przypadku maga) jest istotny. Zwracaj również uwagę na staminę (zielony pasek). Jeśli wyczerpiesz do końca poziom kondycji, twoja postać nie będzie mogła wykonywać żadnych ruchów przez chwilę - i w ten sposób staniesz się łatwym celem dla bossa.
150
  • Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc innego gracza, który wesprze cię w walce z trudnym bossem. W tym celu użyj niebieskiego napisu na ziemi, jeśli taki znajduje się przed mgłą, która oddziela cię od areny walki z bossem. Poczekaj chwilę, a inny gracz pojawi się w twoim świecie. I wówczas razem stawcie czoła bossowi. Pamiętaj, że musisz grać online, by sojusznik mógł dołączyć do ciebie.

Więcej porad znajdziesz na stronach poświęconym walce z poszczególnymi bossami.

Następnie: Demon's Souls - miecz, broń: jak użyć dwóch rąk

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - atak od tyłu: jak wykonać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami