Demon's Souls - walka: podstawy, jak walczyć, porady

Wskazówki dla początkujących i nie tylko.

Walka jest podstawowym elementem rozgrywki w Demon's Souls. Starcia w grze są złożone i wymagające, należy więc poznać podstawy, dzięki którym dłużej przetrwasz w tym niebezpiecznym świecie.

  • W Demon's Souls można walczyć przede wszystkim za pomocą broni białej i magii. Możesz łączyć te dwie funkcje, ale można też skoncentrować się tylko na jednej roli. Niezależnie, co zdecydujesz, rozdysponuj cechy zgodnie potrzebami klasy.
  • Weź pod uwagę, że walka magiem jest łatwiejsza, gdyż rzucanie czarów odbywa się na odległość. Jeśli chcesz więc ułatwić sobie grę, wybierz klasę maga, choć pamiętaj, że gra nadal będzie wymagająca.
158
  • Walcząc wręcz, wyposaż się w broń jednoręczną i tarczę. Dobra tarcza bowiem to twój największy przyjaciel. Dzięki niej obronisz się przed większością ataków. Postaw na tarczę z obroną na fizyczne ataki na poziomie 100. Dzięki temu odbijesz wszystkie ataki, jakie zada przeciwnik standardowymi atakami, a większość ciosów, jakie wyprowadzają wrogowie są atakami fizycznymi.
  • Naucz się wykonywać ataki od tyłu (ang. backstab), które zadają bardzo dużo obrażeń. Niektórzy przeciwnicy są odporni na ten typ ciosu.
156
  • Nie zapominaj o broni dystansowej. Kusza i łuk, jako oręż pomocniczy, mogą okazać się bardzo przydatne, jeśli je odpowiednio użyjesz. Możesz zaskoczyć wrogów, strzelając do nich z dystansu. Czasami może i zużyjesz dużo strzał czy bełtów na jednego, ale niebezpiecznego, przeciwnika, lecz gra daje możliwość ostrzelania nieprzyjaciół, gdy stoisz w bezpiecznym miejscu, nawet tych potężnych. Zdarza się, że niektórzy oponenci będą stać nieruchomo, gdy do nich będziesz strzelać - wówczas wykorzystaj to.
  • Walcząc wręcz, używaj mocnych (R2) i słabych ataków (R1). Potężniejsze uderzenia zadają większe obrażenia i zazwyczaj mają większy zasięg, ale musisz być ostrożny, gdy je wyprowadzasz, gdyż bardziej odsłaniasz się i narażasz się na kontratak.
  • Różne bronie (miecze, partyzany, topory, młoty) mają inną charakterystykę ataku - po prostu inaczej się ich używa. Dlatego potrenuj ze słabszymi wrogami, jeśli znajdziesz nowy oręż. Może się okazać, że pomimo trochę gorszych statystyk, o wiele łatwiej będzie ci się walczyło. Dostosuj broń do twojego stylu walki. Wolisz potężne, ale wolne ataki? Wybierz wielką maczugę czy ogromny topór. Preferujesz starcia na bliski kontakt? Miecz świetnie się do tego nada. Partyzany natomiast świetnie sprawdzają w pół-dystansie.
157
  • Pamiętaj, że o wiele łatwiej walczy się z jednym przeciwnikiem niż kilkoma naraz. Jeśli więc zaatakuje cię grupa wrogów, ucieknij z pola walki, a następnie wywabiaj pojedynczo przeciwników.
  • Jeśli poznałeś już swoją ulubioną broń, warto ją ulepszyć, by zadawała jak najwięcej obrażeń. Potrzebujesz do tego specjalnych materiałów i usług kowala. Kamienie niezbędne do modyfikowania oręża są rzadkie, więc nie wydawaj ich nadaremnie, żeby tylko przetestować broń. Skup się na jednym orężu i go rozwijaj, przynajmniej na początku, kiedy jeszcze nie zdobędziesz wielu materiałów kowalskich.
159
  • Ulepszona broń u kowala zwiększa obrażenia bardziej niż inwestycja w cechę związaną z danym przedmiotem. Co nie znaczy, że powinieneś ten aspekt w ogóle ignorować. Sprawdź jakie statystyki skalują się z twoją bronią. Na ekranie danego przedmiotu sprawdzisz Premie do cech (1). Litera przy danej cesze oznacza stopień mnożnika (A jest najwyższą wartością). Jeśli zatem przy opisie danej broni pojawia się więcej niż jedna litera, to statystyka z „wyższą” literą ma większe znaczenie. W powyższym przypadku, siła (D) przynosi większą premię niż zręczność (E).

Następnie: Demon's Souls - atak od tyłu: jak wykonać

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami