Demon's Souls - miecz, broń: jak użyć dwóch rąk

Jak korzystać z broni dwuręcznych.

Bronie białe w Demon's Souls możemy trzymać w jednej lub dwóch rękach. Umieszczając oręż w wolnym slocie na karcie Wyposażenie, decydujemy w jakiej ręce chcemy ją dzierżyć. Równocześnie w drugiej możemy trzymać inny przedmiot, na przykład tarczę, katalizator (do rzucania czarów), talizman (do rzucania cudów), a nawet drugą broń.

Każdą broń trzymaną w jednej ręce możemy chwycić oburącz. Wystarczy wcisnąć trójkąt na kontrolerze. Wówczas nasz oręż będzie zadawał większe obrażenia, ale pozbawiamy się możliwości używania przedmiotu z drugiej ręki (np. tarczy). Zwiększenie obrażeń broni tym prostym ruchem z pewnością jest kuszące, ale należy pamiętać o tym, że ucierpi na tym nasza obrona. Należy korzystać rozsądnie z tej możliwości.

Niektóre bronie, zwłaszcza te największe i najcięższe, wymagają odpowiedniej siły, aby trzymać je w jednej ręce. Jeśli nie spełnimy wymagań związanych z tą cecha, możemy, co prawda, korzystać z takiego oręża, ale wówczas trzeba ją trzymać w obu rękach.

153

Wymagania dotyczące cech (1) sprawdzisz na karcie Wyposażenie (2) lub Ekwipunek (3), wybierając dany przedmiot i wciskając kwadrat.

154

Jeśli wyekwipujesz broń, a twój bohater nie spełnia wymagań siły, wówczas pojawi się wymowny napis (obrazek powyżej), a przy ikonie broni (4) pojawi się wykrzyknik.

155

Trzymając taki oręż w jednej ręce twoja postać zada znikome obrażenia. Naciśnij trójkąt, by chwycić go w dwie ręce - wówczas broń będzie skuteczna.

Następnie: Demon's Souls - łuk: jak korzystać, strzelać, gdzie znaleźć

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - walka z bossem: porady, taktyki, jak walczyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami