Demon's Souls - łuk: jak korzystać, strzelać, gdzie znaleźć

Strzelanie i celowanie precyzyjne z łuku.

Mimo względnie małych obrażeń, łuki czy kusze są bardzo przydatnymi rodzajami broni w Demon's Souls. Na tej stronie dowiesz się jak:

Jak korzystać (strzelać) z łuku

Przede wszystkim, aby zacząć korzystać z łuku, należy go wyekwipować. Wejdź na kartę: Wyposażenie (1) i umieść go w slocie na broń (2). Zalecamy umieszczać oręż strzelecki w prawej ręce.

140

Aby łuk zadawał obrażenia należy pamiętać o strzałach - je również należy wyekwipować. Umieść amunicję w jednym z dwóch slotów z ikoną łuku (3). W każdym z nich możesz umieścić inny rodzaj strzał.

Na stronie: Demon's Souls - strzały, bełty: jak zdobyć opisujemy, gdzie szukać amunicji do łuków.

141

Podczas rozgrywki wciśnij lewą lub prawą strzałkę (w zależności w jakiej ręce umieściłeś łuk), aby wyposażyć się w tę broń. Kiedy pojawi ikona łuku (4), ikona po drugiej stronie (5) będzie wyszarzona- to znaczy, że broń lub tarcza w drugiej ręce jest nieaktywna i nie można z niej korzystać. Musisz pamiętać, że trzymanie łuku wymaga dwóch rąk, dlatego nie możesz w tym czasie użyć np. tarczy.

Jeśli umieściłeś łuk w prawej ręce, wciśnij L2 lub L1, aby przełączyć widok w tryb pierwszoosobowy, czyli tryb precyzyjnego celowania. Oddaj strzał, wciskając R2. Jeśli wyekwipowałeś łuk w lewej ręce, czego nie polecamy, musisz użyć przycisków w odwrotnej kolejności, czyli: R2 lub R1 do precyzyjnego celowania, a L2 - do oddania strzału.

142

Żeby strzelać z łuku nie trzeba korzystać z celowania precyzyjnego. Wystarczy, że namierzysz przeciwnika i wciśniesz przycisk odpowiedzialny za strzał.

Jeśli wyekwipowałeś dwa rodzaje amunicji do łuku, możesz je zmienić za pomocą przycisku R1/L1.

Gdzie znaleźć łuk

Łuki - czy kusze - to bronie, które nie tak łatwo zdobyć czy kupić, gdyż w świecie gry nie ma ich za wiele.

Pierwszy łuk, jaki możesz zdobyć w grze, nazywa się: Kompozytowy krótki łuk. Znajduje się on w lokacji: Ścieżka Pana w Pałacu Bolaterskim.

143

Na stronie: Demon's Souls - Ścieżka Pana (1-2): ucieczka przed smokiem opisujemy, jak go zdobyć. Znajduje się na szczycie drugiej wieży, które łączą mosty, których pilnuje czerwony smok. Za punktem 3 i 4 dokładnie wskazujemy to miejsce.

Następnie: Demon's Souls - kusza: jak korzystać, strzelać, gdzie znaleźć

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - miecz, broń: jak użyć dwóch rąk

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami