Demon's Souls - kusza: jak korzystać, strzelać, gdzie znaleźć

Strzelanie z kuszy.

Kusze, podobnie jak łuki, są bardzo praktycznymi rodzajami broni w Demon's Souls, choć raczej należy traktować je jako oręż pomocniczy. Na tej stronie dowiesz się jak:

Jak korzystać (strzelać) z kuszy

Przede wszystkim, aby zacząć korzystać z kuszy, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Wejdź na kartę: Wyposażenie (1) i umieść kuszę w slocie na broń (2). Zalecamy umieszczać oręż strzelecki w prawej ręce.

144

Aby kusza zadawała obrażenia należy pamiętać o bełtach - je również należy wyekwipować. Umieść więc amunicję w jednym z dwóch slotów z ikoną kuszy (3). W każdym z nich możesz umieścić inny rodzaj bełtów.

Na stronie: Demon's Souls - strzały, bełty: jak zdobyć opisujemy, gdzie szukać amunicji do kusz.

145

Podczas rozgrywki wciśnij lewą lub prawą strzałkę (w zależności w jakiej ręce umieściłeś kuszę), aby wyposażyć się w tę broń. Kiedy pojawi ikona kuszy (4), ikona po drugiej stronie (5) będzie aktywna. Kusze bowiem są rodzajem broni jednoręcznych - w przeciwieństwie do łuków. Jest to ich zatem duża zaleta, gdyż możesz umieścić w drugiej ręce jednoręczny oręż do walki wręcz, tarczę lub czar.

Niestety, ich wadą jest to, że za pomocą kuszy nie możesz precyzyjnie celować, czyli nie możesz przełączyć się w tryb z celownikiem z widokiem pierwszoosobowym. Aby trafić przeciwnika, należy namierzyć go i wcisnąć R2 lub L2 (w zależności, w jakiej ręce trzymasz kuszę).

Gdzie znaleźć kuszę

Kusze to bronie dystansowe, które nie tak łatwo zdobyć czy kupić, gdyż w świecie gry nie ma ich za wiele.

Pierwsza kusza, jaką możesz zdobyć w grze, nazywa się: Lekka kusza. Znajduje się ona w lokacji: Bramy Boletarii w Pałacu Boletarskim.

146

Na stronie: Demon's Souls - Bramy Bolatarii (1-1): wejście na mury, skrót w wieży opisujemy, jak ją zdobyć. Znajduje się ona szczycie murów. Zerknij na punkt 12 - w tym miejscu bowiem znajduje się zejście na balkon, gdzie przy zwłokach nieszczęśnika leży kusza.

Następnie: Demon's Souls - strzały, bełty: jak zdobyć

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - łuk: jak korzystać, strzelać, gdzie znaleźć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami