Demon's Souls - atak od tyłu: jak wykonać

Jak zajść od tyłu przeciwnika i wykonać śmiercionośne uderzenie.

Atak od tyłu (ang. backstab) to charakterystyczny dla Demon's Souls, jak i serii Souls, rodzaj ciosu, który zadaje bardzo duże obrażenia, często kończące się śmiercią wroga. Na tej stronie opisujemy, jak wykonać ten typ ataku na przeciwniku.

Jak sama nazwa wskazuje, to uderzenie trzeba wykonać, gdy stoimy za oponentem. Podczas pojedynku musimy minąć przeciwnika lub zajść go od tyłu, by znaleźć się za jego plecami. Wówczas możemy wykonać atak, po którym zatopimy naszą broń w ciele wroga.

152

Aby próba mogła się powieść, musimy minąć atak przeciwnika, po to by odwrócił się do nas plecami. Nie musimy wcale wykonać przewrotu. Wystarczy, że uderzenie wroga nie trafi w nas, gdy wykonamy krok do przodu. Jeśli to się uda, nieprzyjaciel odwróci się do nas plecami.

Teraz wystarczy stanąć blisko nieprzyjaciela - zbliż się do niego na odległość, która pozwoli wyprowadzić atak. Ważne, aby nie stać idealnie za plecami. Cała sztuka polega na tym, aby stanąć jakby z boku. Wówczas należy wcisnąć R1, a nasz bohater zada śmiercionośny cios.

151

Nie przejmuj się, jeśli nie uda ci się za pierwszym razem. Ćwicz tę umiejętność na słabszych wrogach, szczególnie tych wolnych i tych, którzy nie są dla ciebie dużym zagrożeniem. Pamiętaj: trening czyni mistrza!

Następnie: Demon's Souls - walka z bossem: porady, taktyki, jak walczyć

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - walka: podstawy, jak walczyć, porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami