PlayStation 5 pokonało Xbox Series X/S w Hiszpanii

Ujawniono wyniki sprzedaży.

  • W premierowym tygodniu w Hiszpanii sprzedano 43 tysiące PS5
  • Xbox Series X/S znalazło 14 tysięcy nabywców
  • Popularniejsze były konsole z napędem płyt

Hiszpański serwis Vandal przedstawił wyniki sprzedaży nowych konsol w Hiszpanii w pierwszym tygodniu od premiery. Dane wskazują, że PS5 znacznie pokonało konkurencję.

Jak twierdzi wspomniany portal, PlayStation 5 znalazło 43 tysiące nabywców - 38 tysięcy wybrało model z czytnikiem płyt, a 5 tysięcy wersję Digital. Na tle innych platform Sony, sprzęt uplasował się na drugim miejscu - za PSP, które w podobnym okresie osiągnęło wynik 54 tys.

Dla porównania w pierwszym tygodniu od premiery nowe urządzenia Microsoftu sprzedały się w liczbie 14,1 tys., przy czym Xbox Series X rozszedł się w 10,5 tys. sztuk, a Xbox Series S w 3,6 tys. egzemplarzy. W analogicznym czasie popularniejszą konsolą amerykańskiej firmy był Xbox One (15 tys.).

ps5_xbox_series_x_hiszpania
PS5 znacznie wyprzedziło nowe Xboksy

Różnice między rezultatami obu konsol są znaczne, aczkolwiek należy zaznaczyć, że wpływ na wynik mógł mieć między innymi ograniczony nakład. Niewykluczone, że koncern z Redmond przygotował mniej urządzeń niż Sony.

Podobnie jak w Polsce, obecnie PS5 w Hiszpanii nie jest dostępne w sprzedaży - serwis Vandal twierdzi, że co prawda na 15 grudnia zaplanowano uzupełnienie nakładów, ale wszystkie egzemplarze już zarezerwowano. Zapasy Xbox Series X/S są zaś na wyczerpaniu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami