Na eBayu sprzedawane są zdjęcia PS5 - za kilka tysięcy złotych

Serwis aukcyjny walczy z oszustami.

  • Użytkownicy serwisu eBay sprzedają zdjęcia PS5
  • Ceny osiągają pułap kilku tysięcy złotych
  • Portal pracuje nad usunięciem ofert

Od kilku dni na eBayu pojawiają się aukcje, które oferują klientom zdjęcie PS5 zamiast faktycznej konsoli. Ceny osiągają bardzo wysoki poziom.

Osoby sprzedające fotografie najnowszego urządzenia firmy Sony najprawdopodobniej chcą wprowadzić w błąd potencjalnych nabywców. Opisy nie ukrywają, co jest przedmiotem propozycji, ale przez nieuwagę można je pomylić z ofertą na prawdziwy sprzęt.

W pewnym momencie dostępnych było ponad 300 aukcji na zdjęcie PS5. W większości przypadków dostępna jest opcja licytacji i ceny dobijają do pułapu kilku tysięcy złotych (choć mogą być sztucznie zawyżane) - jeden z najdroższych obrazków kosztuje 5103 złotych. Inne osiągają poziom około 3 tysięcy złotych.

ps5_zdjecie_ebay
Jedna z ofert sprzedaży zdjęcia PlayStation 5

O problemie z mogącymi wprowadzać w błąd ofertami wie już kierownictwo eBay. W oświadczeniu przesłanym naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera przedstawiciele serwisu zapewnili, że pracują nad usunięciem propozycji z fotografiami.

„Potępiamy oportunistycznych sprzedawców, którzy próbują wprowadzić w błąd innych użytkowników. Jesteśmy w trakcie usuwania ofert zdjęć PS5 z naszego portalu i podejmiemy stosowne działania wobec ich sprzedawców” - napisano. Podkreślono, że nabywcy w każdym przypadku powinni uważnie czytać opis kupowanego towaru.

Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera wskazują, że na eBayu są aukcje z innymi nietypowymi przedmiotami związanymi z PlayStation 5. Jedna osoba sprzedaje kupon uprawniający do udziału w konkursie, w którym można wygrać urządzenie, a inna pudełko po konsoli.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami