Do obozu w Fallout 76 dodano wózek inwalidzki - na prośbę niepełnosprawnej fanki

W nowym dodatku.

  • W Fallout 76 pojawił się wózek inwalidzki, dostępny z poziomu obozu gracza
  • Przedmiot wprowadzono po prośbie fanki z niepełnosprawnościami

W wydanej niedawno aktualizacji Stalowy Świt do Fallout 76 wprowadzono wózek inwalidzki, który dostępny jest w obozie gracza. Obiekt wprowadzono na prośbę niepełnoprawnej fanki.

We wrześniu internautka Kelly na forum Reddit napisała, że chciałaby, by wózek inwalidzki pojawił się w bazie C.A.M.P. jako element wystroju otoczenia, zwłaszcza, że model przedmiotu już znajdował się w plikach gry. Przekonywała, że byłaby szczęśliwa, gdyby mogła umieścić „część siebie” w wirtualnym mieszkaniu.

Na wpis Kelly zareagował przedstawiciel Bethesdy, obiecując przekazanie prośby deweloperom odpowiedzialnym za Fallout 76. Kiedy zadebiutowała aktualizacja Stalowy Świt, zauważono, że wózek inwalidzki faktycznie pojawił się w obozie. Postacie użytkowników mogą nawet na nim usiąść.

- Fakt, że twórcy jednej z moich ulubionych gier posłuchali mnie i dodali coś takiego… nie wiem, co powiedzieć. Uroniłam łzę, kiedy otworzyłam warsztat [w produkcji - red.] i zobaczyłam wózek - opowiada graczka w rozmowie z serwisem Kotaku.

- Wiem, że to tylko element wystroju, ale mam nadzieję, że w przyszłości w grach pojawi się więcej postaci z niepełnosprawnościami. Wiem, że pomogłoby mi to w wieku nastoletnim, gdy bardzo zmagałam się z tym, jak siebie postrzegałam. Bardzo często wiązało się to z uczuciem bycia bezużytecznym - dodaje.

Wózki inwalidzkie znalazły się także w wydanej na Switchu pozycji Animal Crossing: New Horizons. Natomiast w kampanii fabularnej Marvel's Avengers obecna jest obdarzona nadnaturalnymi zdolnościami bohaterka z niepełnosprawnością.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami