Microsoft przyjrzy się problemom z wydajnością gier na Xbox Series X/S

"Pracujemy nad rozwiązaniem kłopotów".

  • Część gier działa lepiej na PS5 niż Xbox Series X
  • Microsoft zbada sprawę i rozwiąże problemy z wydajnością tytułów

Microsoft twierdzi, że Xbox Series X jest najpotężniejszą konsolą, ale okazuje się, że część gier działa lepiej na konkurencyjnym PlayStation 5. Koncern obiecuje, że przyjrzy się sprawie.

Z testów przeprowadzonych przez naszych kolegów z Digital Foundry wynika, że PS5 ma przewagę między innymi w Devil May Cry 5 i Call of Duty: Black Ops Cold War w trybach wydajnościowych oraz Assassin's Creed Valhalla i Dirt 5.

Serwis The Verge spekuluje, że powodem różnic może być fakt, że twórcy gier uzyskali dostęp do deweloperskich wersji Xbox Series X później niż do podobnego modelu PlayStation 5. Autorzy mieli otrzymać od Microsoftu tak zwane devkity dopiero w czerwcu.

Zespoły nie miały wystarczająco dużo czasu, by w odpowiednim stopniu opanować nowe narzędzia, co - jak przekonują rozmówcy wspomnianego portalu - jest dosyć trudne. To zaś mogło przełożyć się na problemy z optymalizacją poszczególnych produkcji.

„Wiemy o problemach z wydajnością w wielu tytułach zoptymalizowanych pod Xbox Series X/S i wraz z naszymi partnerami aktywnie pracujemy nad zidentyfikowaniem i rozwiązaniem tych kłopotów” - napisał Microsoft w oświadczeniu dla The Verge.

„Jako że to początek nowej generacji, nasi partnerzy dopiero zaczynają odkrywać możliwości konsol i drobne błędy mogą się pojawić, ponieważ [deweloperzy - red.] dopiero uczą się wykorzystywania pełnego potencjału naszych nowych platform” - dodano.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami