Marvel's Avengers nadal nie zwróciło kosztów produkcji

Sprzedaż gry poniżej oczekiwań wydawcy.

  • Segment gier wysokobudżetowych Square Enix miniony kwartał zakończył ze stratą
  • Przyczyną gorszych wyników jest Marvel's Avengers, którego koszty produkcji jeszcze się nie zwróciły
  • Kierownictwo firmy liczy, że uda się zwiększyć sprzedaż gry

Na spotkaniu z inwestorami kierownictwo Square Enix ujawniło, że nadal nie zwróciły się koszty produkcji Marvel's Avengers.

Prezes firmy - Yosuke Matsude - podkreślił, że sprzedaż gry o superbohaterach była niższa od prognoz i oczekiwań. Nie przedstawiono dokładnych danych, ale niedawno analityk branżowy David Gibson przekonywał, że rozeszło się tylko 60 procent przygotowanego nakładu.

Square Enix w drugim kwartale bieżącego roku finansowego (między 1 lipca a 30 września) w segmencie wysokobudżetowych gier zanotowało straty w wysokości 7 miliardów jenów, czyli około 67 milionów dolarów. Szef spółki przyznaje, że gdyby nie Marvel's Avengers, wspomniany dział zakończyłby okres na plusie.

Jak pisze serwis IGN, Matsude tłumaczy, że wpływ na gorsze wyniki miały nie tylko problemy ze zwróceniem kosztów produkcji gry, ale także inwestycja w „dużą kampanię reklamową”, która miała przypomnieć o projekcie po wcześniejszym opóźnieniu debiutu.

Wydawca chce zwiększyć sprzedaż tytułu poprzez oferowanie graczom dodatkowej zawartości. Prezes firmy ma nadzieję, że dzięki temu w następnym kwartale uda się odzyskać kolejne pieniądze wydane na stworzenie pozycji.

Marvel's Avengers dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One. Gra działa też na nowych konsolach.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami