Powstaje nowe Metro, trwają też prace nad multiplayerem

Metro Exodus trafi zaś na PS5 i Xbox Series X/S.

  • Trwają prace nad nową fabularna odsłoną serii Metro
  • W planach jest też tryb sieciowy osadzony w postapokaliptycznym uniwersum
  • Metro Exodus otrzyma ulepszenie na PS5 i Xbox Series X/S

Deep Silver poinformowało, że studio 4A Games pracuje nad kolejną grą z serii Metro. Produkcja powstaje z myślą o PC oraz PS5 i Xbox Series X/S.

Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat projektu. Zapewniono jednak, że tytuł zaoferuje „świetną opowieść” i skoncentruje się na rozgrywce dla pojedynczego gracza. Na potrzeby pozycji deweloperzy przebudują silnik graficzny i mechanizmy renderowania, by wykorzystać moc nowych konsol i zagwarantować obsługę ray tracingu.

Ogłoszono też, że równolegle trwają prace nad modułem wieloosobowym. Tryb sieciowy przygotowywany jest wspólnie ze studiem Saber Interactive. Nie zdecydowano jeszcze, czy opcja wejdzie w skład wspomnianej wyżej kolejnej części serii, czy też zostanie wydana jako osobna gra.

„Nie realizujemy multiplayera, ponieważ chcemy odhaczyć punkt na liście dostępnych funkcji lub podążyć branżowym trendem. Jako twórcy zamierzamy zaprojektować taki wariant, który będzie pasował do świata Metro” - napisano na oficjalnym blogu 4A Games.

„Zapewniamy, że cokolwiek przygotujemy, nie wpłynie negatywnie na plany związane z rozgrywką single-player. Potrzebujemy oddzielnego zespołu, skupionego wyłącznie na komponencie sieciowym i to właśnie może zagwarantować nasza współpraca z Saber. Lata doświadczeń, technologia i wiedza pomogą nam w realizacji naszych ambicji” - dodano.

To nie wszystko: zapowiedziano Metro Exodus w wersji zoptymalizowanej specjalnie pod kątem PS5 i Xbox Series X/S. Edycja na nowe konsole zaoferuje wyższą liczbę klatek na sekundę, podwyższoną rozdzielczość obrazu, skrócone czasy ładowania i obsługę ray tracingu.

Na platformy następnej generacji produkcja trafi w 2021 roku, choć dokładnego terminu na razie nie ujawniono. Nabywcy wydań PS4 i Xbox One otrzymają darmowy upgrade do ulepszonej odsłony.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami