Nowa aktualizacja Baldur's Gate 3 zepsuje save'y graczy

Twórcy przygotowują jednak rozwiązanie problemu.

  • Baldur's Gate 3 doczeka się nowej, dużej aktualizacji
  • Patch nie będzie kompatybilny z save'ami z obecnej wersji

Przedstawiciele studia Larian zapowiedzieli, że trzecia większa aktualizacja Baldur's Gate 3 jest „tuż za rogiem”. Poinformowali też, że patch nie pozwoli kontynuować rozpoczętej wcześniej przygody.

Twórcy wprowadzają zmiany w historii oraz paru wyborach, dlatego właśnie save'y z obecnej wersji gry nie będą działać. Przygotowano jednak rozwiązanie - jeśli chcemy kontynuować zaczętą rozgrywkę, wybierzemy po prostu niezaktualizowaną wersję w menu właściwości produktu na Steamie.

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na Baldur's Gate 3 w bibliotece, przejść do Właściwości, a tam do zakładki Beta - w której po wprowadzeniu aktualizacji wybierzemy opcję „patch_2”. To pozwoli grać dalej na starszej aktualizacji.

„Zdajemy sobie sprawę, że taka zmiana wersji gry może być irytująca, ale to właśnie część procesu early access. W aktualizacjach wprowadzamy zmiany inspirowane waszymi opiniami, dlatego możecie później poczuć, że gracie w coś, co pomogliście stworzyć” - napisali deweloperzy.

Baldur's Gate 3 znajduje się obecnie w dziale Wczesnego Dostępu. Pełna wersja zadebiutuje prawdopodobnie jesienią 2021 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami