Demon's Souls na PS5 ukończone w 19 minut

Pomógł bug.

  • Gracze przeszedł remake Demon's Souls w niecałe 20 minut
  • Błyskawiczne ukończenie gry umożliwia jeden z bugów

Speedrunner Distortion2 ukończył Demon's Souls w 19 minut przy wykorzystaniu błędu gry. Swoje dokonanie opublikował w serwisie YouTube, więc każdy może zapoznać się z wyjątkowo nietypowym przebiegiem przygody.

Materiał zawiera oczywiście spoilery, pokazuje walki z bossami.

Distortion2 używa znanej już w społeczności fanów metody wrong-warpingu. Chodzi o eksploatowanie błędu związanego z teleportowaniem się między klińcami, czyli odpowiednikami ognisk z Dark Souls (choć występującymi o wiele rzadziej).

Specyficzne wykorzystanie klińców i restartowanie gry w konkretnych momentach przy śmierci postaci pozwala bowiem na pominięcie dużych fragmentów gry i trafienie bezpośrednio do aren bossów - nawet przed ich oficjalnym otworzeniem czy odnalezieniem.

Speedrun wymagał pewnych przygotowań, by wszystko przebiegało idealnie. Gracz omija też cały prolog z samouczkami. Jest to jednak opcja oferowana bezpośrednio przez grę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami