COD Black Ops Cold War - najlepsze bronie: karabin, snajperka, pistolet, strzelba

I inne.

Jeśli chcesz mieć przewagę w Call of Duty: Black Ops Cold War, powinieneś wiedzieć, które bronie sprawdzają się najlepiej na polu walki. Pełną listę znajdziesz na tej stronie.

Zestawienie podzieliliśmy na konkretne sekcje, do których możesz przejść, korzystając z poniższego spisu.

Na tej stronie:

Najlepszy karabin szturmowy w Black Ops Cold War: Krig 6

Kryteria odblokowania: osiągnij poziom 16

black_ops_cold_war_best_weapons_guns_krig

Krig 6 jest doskonały niemal w każdej sytuacji. To łatwa w kontroli broń, z dobrym balansem między szybkostrzelnością a obrażeniami. Najlepiej sprawdza się oczywiście na średnim dystansie, ale świetnie radzi sobie też na długim i krótkim.

Mocnym plusem Krig 6 jest fakt, że nie musisz godzinami uczyć się schematu odrzutu tej broni. Karabin jest niezwykle intuicyjny w użyciu, i jeśli wybierzesz go jako swój główny oręż, masz dużą szansę wyjść cało z niemal każdej potyczki.

Najlepszy karabin snajperski w Black Ops Cold War: Pelington 703

Kryteria odblokowania: dostępny od początku

black_ops_cold_war_best_weapons_guns_pelington703

Skuteczność karabinu snajperskiego determinowana jest głównie tym, czy może wyeliminować przeciwnika jednym strzałem. Mimo że Pelington 703 nie jest jedyną snajperką, która to potrafi, to powinna przypaść do gustu większości graczy.

Ten czterotaktowy karabin nie daje szans przeciwnikom na dalekim dystansie i jest wygodny w obsłudze. Musisz jednak kontrolować liczbę pocisków w magazynku, jako że nie ma ich zbyt dużo.

Najlepszy karabin taktyczny w Black Ops Cold War: M16

Kryteria odblokowania: osiągnij poziom 10

black_ops_cold_war_best_weapons_guns_m16

Jeśli poszukujesz czegoś pomiędzy snajperką a karabinem szturmowym, M16 będzie dla ciebie idealne. Karabin strzela bowiem celnymi seriami pocisków, doskonale sprawdzającymi się na średnim i długim dystansie.

Kiedy nauczysz się schematu odrzutu i przy okazji postarasz się trafiać w górne partie ciał przeciwników - oczywiście najlepiej głowy - to zdołasz wyeliminować ich tak szybko, że właściwie nie zdążą zareagować.

Najlepsza strzelba w Black Ops Cold War: Gallo SA12

Kryteria odblokowania: osiągnij poziom 34

black_ops_cold_war_best_weapons_guns_gallosa12

Strzelby zazwyczaj sprawdzają się tylko na średnich dystansach i kojarzone są ze strzelaniem „z biodra”, ale Gallo SA12 jest tak zaprojektowany, że jego efektywny dystans rozciąga się dalej niż można się spodziewać.

To strzelba półautomatyczna, więc jej skuteczność związana jest po części z tym, jak szybko potrafisz nią strzelać, jednak każde naciśnięcie spustu wiąże się z zadaniem imponujących obrażeń. Trudno znaleźć lepszą broń do walki w budynku.

Najlepszy pistolet maszynowy w Black Ops Cold War: MP5

Kryteria odblokowania: dostępny od początku

black_ops_cold_war_best_weapons_guns_mp5

MP5 zazwyczaj jest świetną bronią w serii Call of Duty, i Cold War nie jest wyjątkiem. Mimo tzw. nerfa - czyli obniżenia mocy - w aktualizacji po premierze gry, to wciąż najlepszy pistolet maszynowy, w dodatku dostępny od początku.

Ma najlepiej zbalansowane statystyki, choć należy nadmienić, że kontroli odrzutu trzeba się nauczyć. MP5 nie radzi sobie źle na średnim dystansie, ale rekomendujemy pozostawienie tej broni na bliższe starcia.

Najlepszy RKM w Black Ops Cold: M60

Kryteria odblokowania: osiągnij poziom 46

black_ops_cold_war_best_weapons_guns_m60

Karabiny maszynowe powinny być ciężkie, mocne i zdolne do unicestwienia wszystkiego, co stanie im na drodze. Właśnie takie jest M60 - broń, która wydaje się wręcz nie fair w stosunku do przeciwników.

Jeżeli nie przeszkadza ci drastyczne obniżenie prędkości postaci, M60 może być twoją ulubioną bronią w grze. Ma wręcz absurdalną moc, celność, a do tego dużą liczbę nabojów. O ile będziesz pamiętał o odłożeniu karabinu, kiedy chcesz się gdzieś szybko przemieścić, M60 sprawdzi się na średnich i długich dystansach.

Najlepsza wyrzutnia w Black Ops Cold War: Cigma 2

Kryteria odblokowania: dostępna od początku

black_ops_cold_war_best_weapons_guns_cigma2

Możliwość łatwego namierzania wszelkich pojazdów powietrznych na niebie w Cold War zapewnia nie tylko przewagę, ale i dostarcza frajdę.

Dużymi minusami Cigmy jest bardzo niska prędkość strzału i przeładowania, oraz mała ilość pocisków - otrzymujesz tylko trzy.

Najlepszy pistolet w Black Ops Cold War: Magnum

Kryteria odblokowania: osiągnij poziom 31

black_ops_cold_war_best_weapons_guns_magnum

Generalnie rzecz ujmując, pistolety i rewolwery nie są najlepszym wyborem w Cold War - zdecydowanie bardziej rekomendujemy wybranie wyrzutni lub strzelby.

Jeśli jednak bardzo zależy ci na niewielkiej broni, Magnum nada się idealnie. O ile rewolwerowi brakuje szybkostrzelności, o tyle nadrabia to ogromnymi obrażeniami. Warto używać go też do wykańczania wrogów, kiedy „wystrzelasz się” z głównej broni, a musisz szybko się obronić.

Więcej porad:

Spis treści: Call of Duty: Black Ops Cold War - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami