Tysiące PS5 wykupionych przez grupę handlarzy z Wielkiej Brytanii

Powody problemów z dostępnością konsol.

  • Brytyjska grupa handlarzy kupiła 3,5 tysiąca PS5
  • Urządzenia nabywane są za pomocą botów
  • Ugrupowanie oferuje narzędzia do skupywania konsol i innych przedmiotów

Niedawno na rynku ukazało się PS5, ale są duże problemy z dostępnością w sklepach. To między innymi efekt masowego skupywania konsol przez handlarzy, którzy później oferują sprzęt po znacznie wyższej cenie. Okazuje się, że jedna grupa z Wielkiej Brytanii zdobyła 3,5 tysiąca urządzeń.

Informacja pochodzi od serwisu Business Insiders, który skontaktował się z wysoko postawionym przedstawicielem ugrupowania CrepChiefNotify. Rozmówca dziennikarzy stwierdził, że w dniu premiery wszyscy członkowie organizacji nabyli 2472 egzemplarzy PlayStation 5, a we wcześniejszym okresie przedsprzedaży kupili około tysiąca sztuk.

Komunikujący się ze sobą między innymi za pośrednictwem Discorda handlarze regularnie monitorują oferty różnych sklepów internetowych w poszukiwaniu dodatkowych PS5. Wiedzą podobno, gdzie pojawią się konsole nim zostanie to oficjalnie ogłoszone.

ps5_handlarze
Dużą część konsol nabyli internetowi handlarze

Brytyjska grupa działa od nieco ponad roku i początkowo specjalizowała się głównie w handlu butami sportowymi. W minionych miesiącach zajęła się jednak także innymi produktami - nie tylko PlayStation 5, ale też wannami z hydromasażem.

CrepChiefNotify składa się z 12 osób. Ugrupowanie oferuje abonament (w różnych cenach), który gwarantuje dostęp do rozwiązań pomagających w kupnie mocno limitowanych przedmiotów. Z usługi korzysta - jak twierdzi rozmówca Business Insiders - tysiące osób.

Narzędzia dla subskrybentów obejmują wspomniane monitorowanie sklepów internetowych i boty, czyli programy do automatycznego i bardzo szybkiego skupywania wskazanych produktów. Tych ostatnich używają głównie stanowiący mniejszość handlarze, którzy z masowego nabywania i odsprzedawania konsol uczynili podstawowe źródło zarobku.

Rozmówca Business Insiders przyznaje również, że CrepChiefNotify rywalizuje z innymi podobnymi grupami, sprawdzając która kupi więcej PS5 i innych cennych przedmiotów. Większość egzemplarzy trafia jednak później na aukcje internetowe, gdzie oferowane są po wyższych cenach.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami