Hitman 3 może wyświetlić jednocześnie nawet 300 postaci niezależnych

Szczegóły na temat silnika gry w nowym wideo.

  • Do silnika gry Hitman 3 wprowadzono szereg usprawnień
  • Gra zadziała w 4K i 60 FPS na PC oraz konsolach następnej generacji
  • Tytuł wyświetli jednocześnie nawet 300 postaci niezależnych

IO Interactive opublikowało materiał, w którym deweloperzy opowiedzieli o silniku gry Hitman 3. Wideo ujawnia także kolejną lokację z produkcji - chińskie miasto Chongqing.

Twórcy zapewniają, że rozszerzyli możliwości technologii Glacier, z której pomocą przygotowano tytuł. Autorzy przekonują, że dzięki wprowadzonym innowacjom, na niektórych planszach pozycja może wyświetlić jednocześnie nawet 300 postaci niezależnych.

Studio udoskonaliło także oświetlenie i odbicia, a także wygląd wody, w tym kropli deszczu spadających na ziemię oraz spływających po ciele i ubraniach Agenta 47. Do tego płynniejsze i lepiej reagujące na polecenia gracza animacje bohatera.

Deweloperzy poinformowali również, że na mocniejszych PC i konsolach nowej generacji gra zadziała w 4K, 60 klatkach na sekundę i aktywnym HDR. Nie jest jednak jasne, czy wymienione elementy dostępne będą na Xbox Series S, czyli słabszej z platform Microsoftu.

IO Interactive ujawniło też, że tytuł na komputerach otrzyma obsługę ray tracingu. Śledzenie promieni w czasie rzeczywistym nie pojawi się jednak w dniu premiery - autorzy dodadzą opcję w późniejszym okresie 2021 roku. Firma ogłosiła także nawiązanie współpracy z Intelem w celu wydania aktualizacji optymalizujących projekt pod potężniejsze konfiguracje i kilkurdzeniowe procesory.

Twórcy zapewnili, że wszystkie nowości zaimplementowane do silnika Glacier przy okazji Hitman 3 znajdą się również w oferowanych przez grę treściach z poprzednich części serii. Kolejna odsłona cyklu ukaże się 20 stycznia na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami