FIFA 21 na PC bez nowości z PS5 i Xbox Series X/S, bo komputery graczy są za słabe

Wyjaśnia EA Sports.

  • Twórcom FIFA 21 zależy na utrzymaniu niskich wymagań sprzętowych
  • Deweloperzy twierdzą, że wiele osób nie posiada odpowiednio mocnych komputerów

FIFA 21 na PC nie otrzyma nowości, które przygotowano z myślą o PS5 i Xbox Series X/S. Twórcy gry z EA Sports wyjaśnili, dlaczego.

Na niedawnym pokazie, w którym uczestniczyła redakcja Eurogamer.pl, producent wykonawczy piłkarskiej produkcji - Aaron McHardy - stwierdził, że autorzy nie wprowadzają do edycji komputerowej zmian z konsol następnej generacji, by zachować jak najniższe wymagania sprzętowe.

- Kiedy zastanawialiśmy się, którą wersję gry udostępnić na PC, przyjrzeliśmy się naszym fanom i możliwościom używanego przez nich sprzętu - powiedział deweloper, podkreślając, że zanalizowano dane o mocy urządzeń graczy.

- W celu włączenia najnowszej edycji tytułu, wymagania minimalne musiałyby wzrosnąć do poziomu, który wielu osobom nie pozwoliłby na rozgrywkę. Zdecydowaliśmy więc, by na komputerach oferowana była starsza wersja FIFY, dzięki czemu każdy chętny będzie mógł zagrać - dodał.

Oczywiście to nie pierwszy raz, gdy piłkarska gra na PC jest uboższa od odpowiedniczki z konsol następnej generacji - tak było, gdy na rynku pojawiły się PS4 i Xbox One, a wcześniej przez wiele lat w wydaniach komputerowych brakowało wielu funkcji z PS3 i Xbox 360.

Na naszych łamach można przeczytać wrażenia z pokazu FIFA 21 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na obu platformach tytuł zadebiutuje 4 grudnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami