Demon's Souls - początkujący, pierwszy raz: porady i wskazówki

Jak zacząć, gdy nigdy nie grałeś w serię Souls.

Demon's Souls oferuje przepiękną przygodę i możliwość zwiedzenia niesamowicie zaprojektowanych światów, ale gra jest wymagająca pod kątem trudności.

Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z grami od From Software i nigdy wcześniej nie miałeś okazji grać w tytuły tego studia, zachęcamy do przeczytania niniejszej strony.

Klasa dla początkujących, niższy poziom trudności

Jeśli to twój pierwszy raz, wybór klasy jest kluczowy dla poziomu trudności rozgrywki. Najłatwiejszą klasą i jednocześnie, w pewnym sensie, ukrytym niższym poziomem trudności jest klasa Szlachta lub Mag.

Przy czym dla absolutnie początkujących właściwszym wyborem będzie Szlachta. Ta klasa „magów” posiada domyślnie Srebrny Katalizator, którym rzucasz czary oraz który podnosi liczbę punktów many. Posiada też jeden z najpotężniejszych i najskuteczniejszych czarów - Strzałę dusz.

Jeśli nie lubisz gry magiem i zdecydujesz się na postać walczącą w zwarciu (miecz, tarcza), musisz przygotować się na bardziej wymagające starcia i przede wszystkim znaczące trudności w walce z bossami. Pamiętaj, że częste umieranie w grze ma swoje konsekwencje - oprócz utraty dusz, przeciwnicy stają się trudniejsi do pokonania.

Klasy związane z magią są też polecane wówczas, gdy chcesz przede wszystkim czerpać przyjemność z eksploracji świata Demon's Souls, a nie skupiać się na szlifowaniu umiejętności walki. Oczywiście, w dalszej części gry, w zależności od zgromadzonych przedmiotów i statystyk, możesz zawsze rozwinąć postać maga w maga bitewnego, który korzysta z miecza i czarów.

Co robić na początku

Po przejściu prologu (przegranie z bossem nie ma znaczenia) i trafieniu do Spójni, skorzystaj z pierwszego klińca (posąg zaraz za siedzącą na schodach postacią).

Spójnia to bezpieczny azyl i miejsce, do którego będziesz często wracał, choćby po to by naprawić sprzętu i ulepszyć broń.

998

Gdy zapoznasz się ze wszystkimi postaciami w Spójni, udaj w pierwszej kolejności do Boletarskiego Pałacu, a konkretniej do Bramy Boletarii. To początek gry i pierwsza lokacja, którą zwiedzisz. Tutaj także zmierzysz się z pierwszym bossem (dość łatwym do pokonania).

Eksploruj spokojnie krainę i eliminuj po kolei wrogów z dystansu (grając magiem, korzystaj z czaru Strzała dusz). Poznaj dokładnie obszar, aby czuć się w nim swobodnie. To jest moment treningu i szlifowania umiejętności, poznawania gry. Jeśli zginiesz wielokrotnie, najlepiej jest stworzyć postać od nowa i zacząć jeszcze raz (tutorial możesz pominąć).

Najlepiej w pierwszej lokacji wyćwiczyć się tak dobrze, aby przy jednym podejściu bez śmierci dotrzeć do pierwszego bossa - Falangi i go pokonać. Pamiętaj, aby nie wykorzystywać zdobywanych w trakcie przechodzenia poziomu bomb zapalających - wykorzystasz je na tym bossie.

Po pokonaniu Falangi, możesz wreszcie wydawać zdobyte dusze na rozwój i levelowanie postaci. Tak przygotowany możesz ruszać w dalszą wyprawę.

Jakie statystyki podwyższać

Jeśli jesteś poczatkujący, sprawdź, co oznaczają statystyki i skup się wyłącznie na dwóch-trzech statystykach odpowiednich do wybranej klasy i nie baw się w eksperymenty.

Jeśli zgodnie z naszą sugestią, wybrałeś maga, rozwijaj atrybut Magii (zwiększa moc pocisków / czarów) oraz Inteligencji (zwiększa pasek many oraz daje dodatkowe sloty na czary). Na razie nie przejmuj się innymi statystykami, nawet Żywotnością. Postaraj się maksymalnie podnieść Magię, a Inteligencję tylko tyle, by pasek many nie był zbyt krótki i nie wyczerpywał się po 8-10 trafieniach.

997

Jeśli wybrałeś osiłka, np. Rycerza, walczącego w zwarciu - dla ciebie najważniejsza będzie Siła, Wytrzymałość i Żywotność. Nie przejmuj się pozostałymi statystykami do czasu, aż nabierzesz większej wiedzy i wprawy o mechanizmach gry.

Gromadź dusze i wracaj do Spójni

Bardzo ważne jest, aby twoja postać cały czas się rozwijała. Nie dopuszczaj do śmierci, jeśli masz 2000-3000 dusz. Lepiej jest wrócić do Spójni i wydać zgromadzone dusze na rozwój statystyk. Gdy jednak umrzesz, zrób wszystko (graj maksymalnie skupiony i ostrożny), by odzyskać utracone dusze (wystarczy dotrzeć do miejsca śmierci, zobaczysz niebieską poświatę, a naciśnięcie przycisku X na padzie odzyskuje dusze).

Musisz co prawda potem ponownie przejść dany obszar i ponownie pokonać wrogów, ale będzie to korzystniejsze, a wrogowie będą coraz łatwiejsi (chyba że będziesz zbyt często umierał, będąc w ludzkiej postaci). Szybsze awansowanie jest możliwe i warto z tego korzystać.

999

Pamiętaj, że po drodze zbierasz nie tylko przedmioty, ale również Dusze wojowników. To specjalne przedmioty, które po użyciu (wybierasz je z Ekwipunku) wyzwalają większą liczbę dusz. Po przejściu pierwszej lokacji będziesz miał sporo takich przedmiotów i ich użycie przyniesie ci dużo dusz, które wydasz na podniesienie statystyk. Ale rób to wyłącznie w Spójni, gdzie jesteś bezpieczny.

Jako początkujący, nigdy nie wychodź ze Spójni z dużą liczbą niewydanych dusz. Lepiej jest kupić u Kowala przedmioty lecznicze czy naprawić sprzęt niż ruszać z duszami na ramieniu.

Dalszy cel

Twoim dalszym celem będzie pokonanie Rycerza z Wieży (za mostem, który jest nawiedzany i palony przez smoka) lub udanie się do innego świata, jeśli je odblokujesz. Ale o tym dowiesz się więcej z naszej solucji (jest obecnie w trakcie przygotowywania).

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami