Demon's Souls - Bramy Bolatarii (1-1): wejście na mury, skrót w wieży

Wchodzimy na mury i odblokujemy pierwszy skrót.

Bramy Boletarii to pierwsza większa lokacja w Demon's Souls. Dotarłeś do niej, dotykając Klińca Chciwego Króla w Spójni.

Lokacja: Bolateriański Pałac - Bramy Bolatarii (Region 1-1)

Rusz w stronę wielkich schodów i bramy, którą zobaczysz w oddali. Po drodze pokonaj przeciwników i zbierz wszystkie przedmioty.

054

Przed bramą (1) skręć w lewo (2). Wejdź po schodach. Przed tobą znajdują się kraty (3). Zapamiętaj to przejście - później bowiem otworzysz kraty i odblokujesz tym samym skrót prowadzący na wieżę i szczyt murów.

055

Obejdź mury z lewej strony (4), a dotrzesz do drewnianej platformy, na której stoi kusznik, a obok niej - dwóch truposzy. Wywab przeciwników za róg muru, tak, aby bełt kusznika nie trafiał w ciebie. Pozbądź się najpierw dwóch wrogów, a potem wejdź na platformę i zabij strzelca.

Wejdź do budynku, w którym zaatakuje cię dwóch oponentów. Uważaj na ataki znienacka. Wyjdź z pomieszczenia, wejdź po schodach i pokonaj dwóch wojowników. Następnie wejdź do kolejnego budynku, w którym znajdują się schody prowadzące w górę. Zanim wejdziesz na górę, zbierz przedmioty leżące na ziemi, pod klatką schodową.

056

Wejdź po schodach na górę. Wejdziesz do korytarza, w którym przed sobą zobaczysz dwóch truposzy oraz przeciwnika ciskającymi ognistymi pociskami (5). Zanim wejdziesz w głąb tunelu, odwróć się i spójrz w górę - zobaczysz na wyższym poziomie wroga (6), który zeskoczy z platformy, jeśli wejdziesz do korytarza. Wówczas nieprzyjaciele otoczą się z przodu i z tyłu, więc nie dopuść do tej sytuacji.

057

Wywabiaj pojedynczo wrogów z tunelu. Rób małe kroczki w ich kierunku. Kiedy truposz zacznie biec w twoją stronę, obróć się i sprawdź, gdzie znajduje się wróg z platformy (6). Jeśli zeskoczy na schody, zejdź poziom niżej i tam podejmij walkę z przeciwnikami, aby cię nie zaatakowali z dwóch stron.

Kiedy ich pokonasz, wejdź do korytarza. Wróg nad tobą będzie rzucał ognistym pociskiem. Przebiegnij pod nim, aby uniknąć obrażeń.

058

Wyjdź na zewnątrz. Kieruj się w górę po drewnianej podłodze. Wejdź do środka. Zobaczysz kamienne schody prowadzące na szczyt murów. Ostrożnie wchodź po stopniach i przygotuj się na to, że za chwilę potoczy się w twoją stronę kamienna kula (7). Kiedy usłyszysz charakterystyczny łomot, wycofaj się szybko, aby kulisty głaz cię nie dosięgnął.

065
066

Kula zniszczy fragment drewnianej zabudowy. Dzięki temu możesz zeskoczyć do - wcześniej niedostępnego - miejsca, gdzie leży miecz półtoraręczny (8).

059
064

Potem wejdź na górę i pokonaj wojownika z tarczą. Kieruj się w stronę przejścia we mgle (9) i wieży (10). Przejście po drugiej stronie murów (11) na razie zostaw w spokoju. Znajduje się tam trudny do pokonania przeciwnik i wejście do Mauzoleum. Aby je otworzyć, potrzebujesz klucza do bramy, który odnajdziesz dopiero pod koniec gry, w lokacji: Wieża Króla (1-4). Jeśli będziesz chciał, wrócisz tu później.

Naprzeciwko przejścia we mgle (9) znajduje się zniszczony fragment muru (12). Jeśli chcesz, zeskocz na dół, by zebrać wartościowe przedmioty (między innymi: Lekką kuszę) i zabić przeciwnika, który rzucał w ciebie ogniste pociski (5). Bez problemu wrócisz z tego miejsca na szczyt murów.

Kieruj się w stronę wieży (10), ponieważ na dole odblokujesz skrót do klińca: Bramy Boletarii. Pokonaj niebieskookiego rycerza - lub ewentualnie omiń go, jeśli jest dla ciebie za trudny - i wejdź do wieży.

060

W drodze na sam dół przejdziesz po schodach przez kilka kondygnacji, walcząc z przeciwnikami. Mniej więcej w połowie drogi, znajduje się wejście ma balkon (13). Tam uderz w stalowe łańcuchy, aby je zniszczyć - dzięki temu za chwilę zdobędziesz cenne przedmioty.

061

Zajdź na sam dół. Kiedy pokonasz wrogów, użyj dźwigni (14), aby otworzyć kratę (15) - tym samym odblokowałeś skrót do klińca: Bramy Boletarii. Od teraz, aby wejść na mury, nie musisz przedzierać się przez okrężną drogę. Wystarczy, że skorzystasz ze skrótu i wejdziesz na wieżę.

062

W przejściu odnajdziesz bardzo ważny przedmiot, który leży przy zwłokach, czyli Przyczepny pierścień (16), który zwiększa pasek zdrowia, gdy przybrałeś formę duszy.

063

Zbierz przedmioty (17), które leżą na ziemi za przejściem. Będą się znajdowały w tym miejscu, jeśli zniszczyłeś łańcuchy na balkonie wieży. Zdobędziesz cenne rzeczy: elementy stroju, a także Nefrytową spinkę do włosów, która należała do córki Thomasa Magazyniera. Oddaj mu ten przedmiot w Spójni, a otrzymasz Pierścień olbrzymiej siły.

Teraz zdecyduj, czy chcesz wrócić do Spójni, by odnowić poziom życia i wykupić trawy lecznicze u kowala, czy kontynuujesz podróż po Bramie Boletarii. Twoim kolejnym punktem podróży jest przejście we mgle (9) na murach.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Spójnia: rozmowy z postaciami, wybór klińca

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami