Coraz więcej graczy na PC używa padów

Informuje Valve.

  • Ze statystyk Valve wynika, że coraz więcej użytkowników Steam korzysta z padów
  • W niektórych przypadkach odsetek wynosi ponad 90 proc.
  • Steam obsługuje teraz najważniejsze funkcje DualSense

Valve poinformowało, że średnia liczba dziennych użytkowników kontrolerów na Steamie zwiększyła się ponad dwukrotnie w przeciągu ubiegłych dwóch lat. Oznacza to, że gracze coraz chętniej sięgają po pady na PC.

Właściciel platformy twierdzi, że w przypadku gier „przyjaznych kontrolerom”, czyli przystosowanych do ich łatwiej konfiguracji, odsetek graczy korzystających z padów wynosi nawet 60 proc. lub więcej.

Jeśli chodzi o tytuły nastawione głównie na sterowanie kontrolerem, jak gry skateboardowe, mowa już o ponad 90 proc. osób.

gracze_pc_wiecej_padow_2
Valve nie podaje konkretów, ale zapewne najpopularniejsze są kontrolery od Xbox One i Xbox 360, które z łatwością łączą się z PC nie tylko na Steamie

Coraz większym powodzeniem cieszą się szczególnie kontrolery PlayStation. Dwa lata temu stanowiły one 10,9 proc. wszystkich sesji z padami na Steamie, a teraz 21,6.

Warto nadmienić, że od 21 listopada wszystkie gry na Steamie, korzystające z rozwiązania API Steam Input, są w pełni kompatybilne z DualSense od PS5. Oznacza to obsługę oświetlenia LED, panelu dotykowego, wibracji oraz żyroskopu.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami