Assassin's Creed Valhalla - Gniew morza: warownia Burgh i walka z Ruedem

Zabić czy oszczędzić?

Po pomocy Sasom ze Wschodniej Anglii w misji Z mieczem w dłoni pora ruszać przez morze do ofensywy na fort Rueda.

Udaj się do obozu wypadowego na północy regionu (1). Po drodze warto odblokować punkt szybkiej podróży. Na miejscu porozmawiaj z Finnrem - stoi na skraju klifu (2) przy ruinach.

gniew1

W trakcie rozmowy zgódź się na rozpoczęcie wyprawy, by kontynuować misję. Po scence wprowadzającej znajdziesz się już na morzu, z tyłu statku. Po pewnym czasie, gdy zbliżycie się do twierdzy, wrogowie zaczną was ostrzeliwać.

Możesz osłaniać się tarczą przed strzałami (3), lecz ważniejsze jest skręcanie statkiem w lewo lub prawo, by zupełnie unikać obrażeń.

gniew2

Gdy zbliżycie się do muru twierdzy, zacznie się scenka, podczas której Eivor wskoczy do wody, a potem odzyskasz już kontrolę nad postacią na brzegu - biegnij przez dziurę w murze i dołącz do towarzyszy walczących już z przeciwnikami.

Pokonaj wrogów i - jeśli trzeba - pomóż towarzyszom użyć tarana (4), by zniszczyć palisadę.

gniew3

To typowy szturm na twierdzę, musicie przebijać się przez kolejne obszary i niszczyć bramy. Druga brama będzie już cięższa, na murach jest tu też więcej strażników. Strzelaj w czerwone dzbany (5), by powodować wybuchy.

gniew4

Potem czeka na was jeszcze jedna brama do zniszczenia. Ponownie należy odpierać ataki strażników, zająć się łucznikami na murach i wreszcie pomóc towarzyszom uderzać taranem w bramę.

Gdy przejdziecie dalej i zacznie się scenka, od razu po niej biegnij w stronę Rueda - po palisadzie w górę. Zacznie się walka z Ruedem. Na początku pozbądź się jego wilka, strzelając w czułe punkty (6), gdy się zbliży.

gniew5

Reud jest prosty, wystarczy unikać jego ciosów. Uważaj jednak, bo czasem się leczy (7). Musisz szybko przerwać ten proces, uderzając wroga. Dlatego nigdy nie oddalaj się zbytnio.

gniew6

Po walce musisz podjąć decyzję. Polecamy zabić Rueda (8). Oswald tylko trochę się zdenerwuje, ale później w ogóle nie będzie o tym wspominał. Jeśli oszczędzisz Rueda, to potem sprawi on kłopoty podczas wesela. Nie warto.

gniew7

Po podjęciu decyji podejdź do Oswalda i porozmawiaj z nim. Po konwersacji misja się zakończy.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Zaślubiny: ślub Oswalda i wesele

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Z mieczem w dłoni: odbijanie osady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami