Demon's Souls - umieranie, konsekwencje śmierci, utrata dusz

Wszystko, co musisz wiedzieć o śmierci i związanych z nią konsekwencjach.

Śmierć w Demon's Souls to nieodłączny element gry. Ze względu na wysoki poziom trudności, należy pogodzić się, że umierać będziemy często. Z drugiej strony konsekwencje wynikające z utraty życia bohatera są bolesne, więc należy zrobić wszystko, aby się przed nią uchronić.

Każdorazowa śmierć w Demon' Souls wiąże się z utratą dusz i postępu.

W chwili śmierci tracimy wszystkie dusze, czyli punkty doświadczenia, niezależnie od ilości, jaką zdobyliśmy. Jeśli więc zgromadziliśmy dużą liczbę dusz, strata jest tym bardziej bolesna.

032

Jeżeli umrzemy, mamy jedną szansę, aby odzyskać utracone dusze. Należy wrócić do miejsca, gdzie zgięliśmy, i dotknąć niebieski słup (1). Wówczas odzyskamy wszystkie zgromadzone dusze przed śmiercią. Jednakże jeśli nie uda nam się wrócić do tego miejsca, bo po drodze umrzemy, to dusze stracimy bezpowrotnie.

Śmierć powoduje również utratę aktualnego postępu, czyli wszyscy pokonani wrogowie (oprócz bossów) odradzą się w tych samych miejscach, w których wcześniej ich pokonaliśmy. Jest to jeden z charakterystycznych elementów świata gry, na które nie mamy wpływu.

033

Co najgorsze, każda śmierć powoduje utratę formy cielesnej i przybranie przez naszego bohatera formy ducha.

Następnie: Demon's Souls - forma duszy, wskrzeszenie, powrót do ciała

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - klińce, podróżowanie, powrót do Spójni

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami