Demon's Souls - Thomas Magazynier, organizacja, schowek, obciążenie

Gdzie odłożyć niepotrzebne przedmioty.

W Demon's Souls możemy przenosić nieużywane przedmioty do schowka, by nie przeciążać postaci, która może nosić przy sobie ograniczoną wagę sprzętu. Podczas rozgrywki znajdziesz wiele przedmiotów. Niektóre z nich wymienisz na lepsze lub po prostu będą nieprzydatne od samego początku - wówczas musisz zorganizować dla nich miejsce.

030

Warto co jakiś czas robić porządek w ekwipunku i przenosić nieużywane przedmioty do schowka. W każdym momencie możemy sprawdzić aktualne obciążenie. Wystarczy wejść na ekran Ekwipunku (1) i zerknąć na pole: Obciążenie przedmiotami (2).

Uwaga! Nie mylić obciążenia przedmiotami z ciężarem ekwipunku. Są to dwa różne parametry. Więcej informacji o ciężarze ekwipunku znajdziesz na stronie: Demon's Souls - waga, ciężar ekwipunku: wpływ na poruszanie się i przewroty.

Gra nie pozwoli ci zabrać przedmiotów, jeśli osiągniesz górny limit obciążenia. Dlatego warto przenosić przedmioty, których nie używasz, do schowka.

Przenosić sprzęt do schowka możesz na dwa sposoby:

029
  • Wejdź na zakładkę Ekwipunek (1) i wybierz przedmiot, który chcesz przenieść do schowka. Wciśnij: X i wybierz opcję: Przenieś do schowka (3).
028
  • W Spójni odnajdziesz postać o imieniu Thomas Magazynier (4), siedzi obok kowala Boldwina. Porozmawiaj z nim i wybierz opcję: Organizuj wyposażenie.
031

U Thomasa możesz przenosić rzeczy z ekwipunku do schowka i odwrotnie. Na pasku na górze (5) przełączasz się pomiędzy kategoriami sprzętu. W polu Ekwipunek (6) znajdują się przedmioty, które nosisz przy sobie, a oknie Schowek (7) sprawdzisz wyposażenie, które oddałeś Thomasowi na przechowanie.

Jeżeli nie przybywamy w Spójni, najlepiej przenosić do schowka przedmioty z poziomu Ekwipunku (2), po ty by nie wracać specjalnie do tej lokacji, jeśli osiągniemy górny limit obciążenia.

Limit obciążenia możemy zwiększyć, nosząc Pierścień olbrzymiej siły, który otrzymamy od Thomasa, jeśli znajdziemy nefrytową spinkę jego córki. Zwiększanie cechy: Żywotność wpływa na maksymalne obciążenie przedmiotami.

Następnie: Demon's Souls - kowal Boldwin: naprawa broni i pancerza

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - forma duszy, wskrzeszenie, powrót do ciała

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami