Demon's Souls - jak szybko awansować i zdobywać dusze

Sposoby na „farmienie” dusz.

Zdobywanie dusz w Demon's Souls polega na ciągłym „grindowaniu”. Jeśli więc chcemy przed kolejną - nieodkrytą - lokacją lub przed walką z bossem wbić kolejny poziom, należy wrócić do miejsc, w których już byliśmy, by zdobyć wymaganą liczbę dusz.

Sprawdź nasze inne strony poświęcone ulepszaniu bohatera:

Zasada więc jest prosta - należy przejść kilkukrotnie poznaną lokację i skupić się na wrogach, którzy zapewniają najwięcej dusz. W Boletariańskim Pałacu będą to niebieskoocy rycerze. Szukaj ich przed areną walki z Rycerzem z wieży. Spotkasz ich także na murach miejskich.

Gdy zabijesz niebieskookich rycerzy, należy wrócić do klińca, zresetować świat, by ponownie wrogowie się pojawili - i powtarzać czynność do skutku, czyli do uzbierania wymaganej liczby dusz. W drodze do niebieskookich nie warto tracić czasu na zwykłych oponentów. Jeśli jest to możliwe, omiń ich i biegnij dalej.

038

Innym miejscem na „grindowanie” dusz jest kliniec: Ścieżka Pana (pojawi się bo zabiciu bossa: Falanga). Za nim, a przed mostem, znajdziesz kilku galaretowych przeciwników z dużymi tarczami. Za każdego z nich otrzymasz ok. 40 dusz. W tym miejscu jest ich sześciu, więc jedno podejście zapewni ok. 250 dusz. Kiedy ich pokonasz, wróć do klińca, użyj go, by ponownie zresetować wrogów i ponownie rusz na galaretowe stworzenia.

Pamiętaj, aby ich atakować od tyłu, bo przez ich tarcze trudno się przebić. Kiedy zaczniesz „oczyszczać” to miejsce, zacznij od przeciwników, którzy stoją na środku i dopiero gdy się ich pozbędziesz, wróć do galaret, które stoją przy wozie.

W późniejszym etapie gry będzie więcej miejsc, gdzie można „farmić” dusze.

Zwróć uwagę, że w świecie gry odnajdujesz dusze w formie przedmiotu (np. Dusza nieznanego wojownika). Możesz ich użyć, by zdobyć określoną liczbę dusz. Są to przedmioty zużywalne, więc po każdorazowy użyciu, znikają. Korzystaj z nich rozsądnie, np. kiedy brakuje ci dusz do zdobycia kolejnego poziomu.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - rozwój postaci: cechy, statystyki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami