Demon's Souls - forma duszy, wskrzeszenie, powrót do ciała

Jak odzyskać formę cielesną.

W Demon's Souls funkcjonuje mechanika związana z formą ciała i duszy głównego bohatera. Jest ona powiązana ze śmiercią i jej konsekwencjami.

Za każdym razem, gdy zginiemy, nasz bohater przybiera formę ducha. Poznamy ten stan po dwóch faktach:

025
  • nasz postać przybierze niebieską poświatę (1),
  • pasek życia zmniejszy się o połowę (2) - nawet lecząc się nie możemy go zwiększyć; jest to efekt stały, ale możemy to zmienić, gdy przybierzemy formę cielesną.

Co należy zrobić, aby powrócić do ciała? Należy użyć przedmiotu o nazwie: Kamień efemerycznych oczu. Niestety, ale liczba tego przedmiotu jest ograniczona i należy z niego korzystać z rozwagę. Lepiej zostawić go na trudniejsze walki lub wymagający etap. Jeśli planujemy po pierwszy lub drugi raz walczyć bossem, wówczas nie warto go używać, bo istnieje dużo prawdopodobieństwo, że zginiemy i stracimy ten cenny przedmiot.

Kamień efemerycznych oczu zdobywamy, eksplorując świat gry (ukryty jest w różnych miejscach). Można też zakupić go u niektórych handlarzy.

Istnieje też inny sposób na powiększenie paska zdrowia bohatera w formie duszy. Wyekwipowanie Przyczepnego pierścienia (ang. Cling Ring) sprawi, że pasek życia - w stanie ducha - zwiększy się do ok. 3/4. Możemy go zdobyć już na samym początku rozgrywki. Znajduje się on przejściu do wieży, na lewo od klińca Bramy Boletarii. Kiedy odblokujesz skrót, pierścień znajdziesz między jedną a drugą kratą. Opisujemy to miejsce dokładnie na stronie: Demon's Souls - Bramy Bolatarii (1-1): wejście na mury, skrót w wieży - patrz punkt 16.

Następnie: Demon's Souls - Thomas Magazynier, organizacja, schowek, obciążenie

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - umieranie, konsekwencje śmierci, utrata dusz

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami