W japońskiej wersji Assassin's Creed Valhalla przez pomyłkę ocenzurowano krew

Ubisoft przeprasza.

  • Assassin's Creed Valhala w japońskiej wersji nie wyświetla krwi
  • Ubisoft przyznał, że element usunięto przez pomyłkę

Po premierze Assassin's Creed Valhalla, gracze z Japonii zaczęli informować, że z lokalnego wydania gry usunięto krew. Ubisoft początkowo twierdził, że to celowe działanie, choć później przyznał, że cenzury dokonano przez pomyłkę.

Jak relacjonuje serwis Kotaku, japońska wersja nowej odsłony przygód o zabójcach w kapturach nie wyświetla posoki - nawet po włączeniu stosownej opcji w ustawieniach. Brak wspomnianego elementu nie spodobał się fanom, którzy zarzucili twórcom oszustwo.

Ubisoft wydał oświadczenie, wyjaśniając, że krew usunięto, by dostosować grę do rygorystycznych warunków CERO - organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wydawanym w Japonii.

Przedstawiciele agencji wystosowali jednak własny komunikat, w którym zaprzeczyli, jakoby mieli jakikolwiek związek z ocenzurowaniem Assassin's Creed Valhalla. Podkreślono, że nikt nie kontaktował się w tej sprawie.

Ubisoft opublikował kolejne oświadczenie. Tym razem wydawca przyznał, że krew usunięto w wyniku „problemu wewnątrz firmy”. Przeproszono za zaistniałą sytuację i obiecano zbadanie sprawy. Niewykluczone, że wkrótce ukaże się aktualizacja przywracająca posokę.

Nadmienić należy, że japońskie wydanie Assassin's Creed Valhalla jest ocenzurowane w innych obszarach. Deweloperzy między innymi usunęli sekwencje z obcinaniem głów i zakryli intymne części ciała.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami