Serial The Last of Us oficjalnie zamówiony przez HBO

Wkrótce ruszy produkcja.

  • HBO dało zgodę na produkcję serialu The Last of Us
  • Nad projektem pracuje twórca „Czarnobyla”

HBO poinformowało o oficjalnym zamówieniu zapowiedzianego kilka miesięcy temu serialu na podstawie The Last of Us - serii gier wykreowanej przez studio Naughty Dog.

Decyzja podjęta przez stację oznacza, że ostatecznie wyrażono zgodę na produkcję adaptacji, choć projekt wciąż znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Na razie nieznane są szczegóły na temat obsady.

Ujawniony w wystosowanym komunikacie opis serialu sugeruje, że będzie bazował na pierwszej części cyklu. Akcję osadzono 20 lat po upadku cywilizacji, zniszczonej przez wirusa zmieniającego ludzi w stwory przypominające zombie. Fabuła opowie o Joelu, który otrzymuje zadanie przetransportowania 14-letniej Ellie poza strefę kwarantanny.

Producentami wykonawczymi projektu są Craig Mazin (twórca słynnego „Czarnobyla”), Neil Druckmann (dyrektor kreatywny serii The Last of Us) oraz Carolyn Strauss (pracowała nad „Czarnobylem” i „Grą o tron”).

Na wspomnianych stanowiskach są także Evan Wells (prezes odpowiedzialnego za oryginalny cykl studia Naughty Dog) oraz Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions, czyli skupiającego się na adaptacjach gier działu Sony Pictures Television, które również zaangażowane jest w realizację ekranizacji.

Scenariusz serialu napisze Craig Mazin. Data premiery projektu nie jest na razie znana. Zapewniono jednak, że w Stanach Zjednoczonych produkcja pojawi się na antenie HBO i platformie HBO Max, choć w Polsce najprawdopodobniej trafi do oferty HBO GO.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami