Szef Sony nie wie, czy The Elder Scrolls 6 trafi na PS5

"To jest poza naszą kontrolą".

  • Kwestia wydania The Elder Scrolls 6 na konsolach PlayStation jeszcze się nie wyjaśniła
  • Szef Sony podkreśla, że szanuje podejście obrane przez Microsoft

Po wykupieniu Bethesdy przez Microsoft niewyjaśnioną kwestią pozostaje fakt, czy The Elder Scrolls 6 i inne przyszłe gry firmy trafią na konsole PlayStation. Okazuje się, że nie jest tego pewny nawet szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan.

- To jest poza naszą kontrolą, musimy poczekać i zobaczyć, co się wydarzy. Sam nie mogę się doczekać, kiedy się dowiem - stwierdził menedżer w rozmowie z rosyjskim portalem TASS. Odnosił się do pytania, czy istnieje możliwość, że kontynuacja Skyrima i powstający Starfield nie pojawią się na platformach japońskiego koncernu, w tym PS5.

- Mamy inne podejście. Koncentrujemy się na stałym, powolnym, ale bezustannym rozwoju naszych studiów, uzupełnianym przejmowaniem starannie wybranych zespołów. Szanujemy działania naszych konkurentów, wydają się logiczne i sensowne. Jesteśmy jednak pewni, że mamy najlepszy zestaw gier startowych niż kiedykolwiek w historii naszych konsol - dodał Ryan.

Niedawno dyrektor finansowy działu Xbox w Microsofcie zapewnił, że firma nie chce zabierać gier Bethesdy z innych platform. Zaznaczył, że nie wiadomo, „jak to będzie wyglądać w przyszłości”, choć nie wykluczył, że na Xboksach tytuły mogą ukazywać się w pierwszej kolejności lub być dostępne w lepszej wersji.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami