Demon's Souls - poziom trudności: czy można zmienić

Czy można ułatwić rozgrywkę?

Demon's Souls to gra z gatunku soulslike, który charakteryzuje się wysokim poziomem trudności. Starcia z przeciwnikami są trudne, często można zginąć nawet od jednego ciosu. Walki z bossami to z kolei prawdziwa droga przez mękę. Czasami taki pojedynek można wielokrotnie powtarzać zanim pokonamy oponenta.

W większości gier stopień trudności można wybrać przed rozpoczęciem rozgrywki, a czasami nawet i w trakcie. W Demon's Souls natomiast nie można zmienić poziomu trudności. Twórcy gry przygotowali dla wszystkich to samo, wymagające wyzwanie, które nie można zmienić w opcjach gry.

011

Jest jednak jedna mechanika w grze, która wpływa na trudność rozgrywki. Tendencja świata, bo o niej mowa, zmienia siłę przeciwników. Im jest ona ciemniejsza, tym wrogowie stają się jeszcze groźniejsi. Wpływ na to mają nasze poczynania, częste zgodny i inne czynniki.

Aby ułatwić rozgrywkę i poszerzyć wiedzę o tym tytule, warto skorzystać z naszego poradnika. Zamiesiliśmy w nim kompletny opis przejścia gry, podpowiedzi, które pomogą pokonać każdego bossa, a także dokładnie opisaliśmy wszystkie mechaniki.

Następnie: Demon's Souls - tryby grafiki, jak zwiększyć płynność

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami