Demon's Souls - jaką klasę wybrać

Klasa postaci, którą wybieramy w kreatorze.

Po uruchomieniu nowej gry w Demon's Souls przejdziesz do kreatora postaci, w którym stworzysz swojego bohatera. Większość opcji w konfiguratorze dotyczy wyglądu postaci, ale dwie z nich, czyli: klasa i dar startowy, wpływa na rozgrywkę w początkowych etapach gry.

Na tej stronie podpowiadamy, jaką klasę wybrać.

007

Podczas tworzenia postaci, wybierz opcję: Klasa (1), aby przejść do ekranu wyboru klas.

Po lewej stronie znajduje się lista klas (2), a po prawej - cechy danej klasy (3).

008

W oknie cechy (3) sprawdzimy:

  • statystyki, które wpływają między innymi na punkty życia, many, siłę ataku, staminę i inne parametry;
  • wyposażenie początkowe postaci - choć nie można podejrzeć dokładnie, co znajduje się w ekwipunku, ikony dosyć wyraźne symbolizują przedmioty, w tym broń, które otrzymamy na starcie gry.

Zwróć uwagę również na poziom duszy, który odzwierciedla poziom postaci. Im on jest wyższy, tym więcej punktów statystyk ma dana postać. Z jednej strony wysokopoziomowy bohater wydaje się lepszym wyborem, ale postacie z niższym progiem doświadczenia będą na początku szybciej awansować, a to daje nam możliwość wydania punktów statystyk według własnych upodobań.

012

Trudno jednoznacznie określić, jaka klasa postaci jest najlepsza. To zależy od naszych preferencji. Jeśli stawiamy na walkę wręcz, to warto wybrać bohatera z większą liczbą punktów żywotności i siły. Natomiast jeśli chcemy walczyć przede wszystkim za pomocą czarów, statystyka: magia będzie bardziej pożądana.

Jeśli nie wiesz, jaką klasę wybrać, zwróć uwagę na szlachtę. Można ją polecić początkującym graczom. Posiada bowiem lekką tarczę i lekki miecz, ale najważniejsze, że może korzystać od początku gry z czaru, o nazwie: Strzała dusz, który jest bardzo silny i eliminuje słabszych przeciwników jednym użyciem. Co więcej, „szlachcic” świetnie sobie radzi także z silniejszymi wrogami na dystans, co powinno być zbawienne w pierwszych godzinach gry.

Wybór klasy szlachty to dobry pomysł, by poznać grę i zwiedzić pierwszą lokację, bez narażania się na wielokrotne powtarzanie tych samych etapów. Szczególnie warto wybrać tę postać, gdy nie graliśmy nigdy wcześniej w gry z gatunku soulslike.

Mankamentem tej klasy jest niski poziom duszy i niska żywotność, co może być problemem dla pewnej grupy graczy. Podobną klasą do szlachty jest mag, który walczy na dystans, ale posiada więcej punktów zdrowia i wyższy poziom duszy.

013

Jeżeli jednak nie odpowiada ci taki styl walki, to klasa wędrowcy jest również godna polecenia. Jest to dobry kompromis pomiędzy ciężkim a lekkim wojownikiem, więc gracze, którzy preferują bardziej siłowe rozwiązanie, powinni być zadowoleni.

Wybór klasy tak naprawdę ma największe znaczenie na początku gry, bo determinuje to nasze podejście do starć. Awansując na kolejne poziomy, możemy wybrać statystyki według naszego uznania, co oczywiście wpłynie na dany styl walki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć funkcje maga, kapłana czy woja. Gra walecznym rycerzem, który się leczy lub rzuci jakimś zaklęciem, jest jak najbardziej możliwa, jednakże warto dobrze przemyśleć rozdysponowywanie statystyk i nie marnować ich na atrybuty, z których nie będziemy korzystać.

Następnie: Demon's Souls - jaki dar startowy wybrać

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami