Assassin's Creed Valhalla - Obiecująca wyprawa: studnia Urd, zagadka z promieniami

Jak ustawić promienie.

Po misji Spojrzenie w przyszłość możesz wykonać kolejne zadanie w Asgardzie. By je rozpocząć, udaj się do jaskini z przejściem do studni Urd (1). Możesz przenieść się do punktu szybkiej podróży w centrum krainy, a potem przedostać się do jaskini wierzchowcem.

studnia1

Wejście (2) jest widoczne od razu z poziomu ścieżki.

W środku idź przed siebie i zeskocz do wody. Obróć się, a zobaczysz korytarz - popłyń na koniec i zanurkuj tam (3).

studnia2

Kiedy wypłyniesz po drugiej stronie i wyjdziesz do jaskini, idź przed siebie. Wspinaj się, a trafisz na magiczną blokadę. By ją wyłączyć, skieruj promień w talerz (4) na podeście.

studnia3

Po drugiej stronie podążaj wzdłuż jaskini, przeskakując nad wyrwami i biegając po konarach. W końcu dotrzesz do większej jaskini, w której zacznie się scenka przerywnikowa. Po niej musisz rozwiązać zagadkę z promieniami.

Na początku podejdź do jedynej kuli, z której wydobywa się promień i skieruj go do elementu wiszącego nad wejściem do sali (5). To sprawi, że promień rozdzieli się na dwa.

studnia4

Następnie podejdź do trzeciej kuli (patrząc w prawo od pierwszej) i skieruj jej promień na drugą kulę (6). Podejdź do drugiej i skieruj jej promień na dół, na talerz przy kamieniach (7).

studnia5

Teraz podejdź do czwartej kuli, do której wlatuje promień znad wejścia i skieruj go w dół, w świecącą kulę (8), którą musisz wcześniej odpowiednio ustawić, schodząc na dół i przesuwając ją ręcznie, by promień trafił z niej do talerza po lewej.

studnia6

To sprawi, że deaktywujesz barierę. Po scence zeskocz na dół, a trafisz do centrum studni. Wyjdź z wody i zbierz trochę wody Urd (9).

studnia7

To rozpocznie kolejną scenkę, nieco dłuższą. Po seansie skacz z powrotem do wody i zanurkuj. Zauważysz jaskinię podwodną, przez którą wypłyniesz do jeziora. Kiedy wypłyniesz na powierzchnię, zobaczysz na brzegu Lokiego (10). Podejdź i porozmawiaj z nim.

studnia8

Misja się zakończy. Możesz rozpocząć kolejną. Pamiętaj też, że z poziomu mapy w każdej chwili możesz wrócić do Anglii.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Środki obrony: tarcza Konstruktora

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Spojrzenie w przyszłość: zamknięcie drzwi do Jotunheimu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami