PS5 kontra Xbox Series X/S w Japonii - pierwsze wyniki sprzedaży

Oraz rezultaty gier na nową konsolę Sony.

  • Są pierwsze wyniki sprzedaży nowych konsol w Japonii
  • PS5 osiągnęło znacznie lepszy rezultat niż Xbox Series X/S
  • Dostępność platform Microsoftu była jednak mocno ograniczona

Magazyn Famitsu uzyskał pierwsze wyniki sprzedaży nowych konsol w Japonii. W cztery dni od debiutu PS5 znalazło 118 tysięcy nabywców, zaś Xbox Series X/S w 6 dni od premiery rozeszło się w liczbie 20,53 tysięcy egzemplarzy.

Różnica między rezultatami osiągniętymi przez obie platformy jest duża, ale redakcja pisma podkreśla, że w Kraju Kwitnącej Wiśni nakład urządzeń Microsoftu był mocno ograniczony. Wyprzedano wszystkie sztuki oferowane w przedsprzedaży i sklepy musiały zorganizować losowanie dla klientów. Zapasy powinny zostać uzupełnione w najbliższych tygodniach.

Dane Famitsu wskazują również, że zdecydowana większość PS5 - aż 88 procent - sprzedała się w wersji z napędem płyt. Nie przedstawiono jednak podobnych informacji o podziale pomiędzy Xbox Series X i Xbox Series S.

PlayStation 5 poradziło sobie gorzej niż PS4 w analogicznym okresie w Japonii - poprzednia konsola Sony znalazła około 322 tysięcy nabywców. Zajmujący się wyszukiwaniem ciekawostek z branży wirtualnej rozrywki internauta Nibel zwraca jednak uwagę, że nakład starszego sprzętu był wyższy.

Famitsu zaprezentowało też rezultaty poszczególnych gier na PS5. Najpopularniejszym tytułem okazał się Spider-Man: Miles Morales, który rozszedł się w liczbie 18,64 tysięcy kopii. Nieznacznie niższy wynik osiągnął remake Demon's Souls - 18,60 tysięcy egzemplarzy.

PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce już jutro - 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

PS Plus: grudzień 2020 - pełna oferta

Just Cause 4, Worms Rumble i inne.

Phil Spencer gardzi wojną konsolową

Sukces nie wymaga porażki konkurencji.

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami