Assassin's Creed Valhalla - jak zdobyć Excalibur

Mityczny miecz.

Zdobycie legendarnego Excalibura w Assassin's Creed Valhalla to nie lada wyzwanie, jednak jeśli chcesz spróbować mu podołać, na tej stronie poznasz wymagania i kolejne kroki.

Aby uzyskać dostęp do Excalibura, musisz zebrać wszystkie 11 tablic, które znajdują się w miejscach oznaczonych jako Skarby Brytanii. Szukaj na mapie niebieskich ikon tabliczek.

assassins_creed_valhalla_excalibur_2
  • 8 tablic znajduje się w różnych miejscach mapy, skrytych pod wspomnianą wyżej ikoną
  • 3 dodatkowe tablice to nagrody za eliminację trzech Zelotów: to Hrothgar, Heike i Woden

Jeśli chodzi o tablice ukryte w świecie gry, pierwszą z nich mogłeś zdobyć już w ramach misji Zrządzeniem losu. Kolejne znajdują się już w wyższych poziomowo lokacjach - Moc od 130 do 340.

Wspomniana trójka Zelotów niestety również będzie od ciebie wymagała odpowiedniej Mocy: 250, 220 i 240. Słowem: trudno będzie zdobyć ci Excalibur, dopóki mocno nie rozwiniesz postaci.

Kiedy zbierzesz już 11 tablic, czas udać się do lokalizacji, w której ukryto miecz. Znajduje się ona w południowo-zachodniej części mapy, w Hamyunscire. Miejsce wskazaliśmy znacznikiem na poniższej mapie:

assassins_creed_valhalla_excalibur_3

Znajdziesz tam jaskinię, a po serii wyzwań platformowych i nurkowaniu znajdziesz pomieszczenie z miejscami na tablice. Gdy je tam położysz, będziesz mógł wyciągnąć Excalibur z kamienia.

Więcej porad:

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami