AC Valhalla źle zbalansowane? Systemy gry można wykorzystać na własną korzyść

Exploity, wszędzie exploity.

  • Assassin's Creed Valhalla posiada co najmniej kilka tzw. exploitów
  • Gracz może w łatwy sposób pokonywać potężnych wrogów i szybko zarabiać

Materiał opublikowany na YouTube pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać pewne niedopatrzenia twórców Assassin's Creed Valhalla na własną korzyść, by przykładowo szybko zarabiać lub zadawać większe obrażenia.

Autor udowadnia, że poświęcona atakom dystansowym sekcja na drzewku umiejętności - oznaczona niebieskim kolorem - to często najłatwiejsza droga do zwycięstwa. Eivor rozwinięty w tym kierunku z łatwością pokonuje przeciwników o poziomach znacznie przewyższających moc bohatera, jeszcze zanim zdążą podejść. Dla jasności: mowa tu przykładowo o starciu asasyna o mocy równej 46 z wrogiem o mocy 230.

Z umiejętnościami wiąże się jeszcze jeden exploit. Gracz może przykładowo wykupić na drzewku zdolność walki dwiema ciężkimi broniami, wyekwipować je, a następnie zresetować wydane punkty umiejętności i zainwestować je zupełnie inaczej. Dopóki Eivor nie zmieni wyposażenia, może walczyć dwiema dwuręcznymi orężami, mimo cofnięcia nabycia perku.

W grze jest też sposób na szybkie zarabianie pieniędzy. Wystarczy postawić najwyższy zakład w dość łatwej grze pijackiej, dostępnej w wielu miejscach na mapie. W przypadku wygranej otrzymujemy 200 srebrnych monet, a operację możemy powtarzać do woli, bo nie ma limitu liczby następujących po sobie zakładów.

ac_valhalla_zle_zbalansowana_1
Tak się zarabia w Valhalli

Oznacza to, że w ok. 30 sekund gracz jest w stanie zarobić 200 sztuk srebra, co właściwie zwalnia z konieczności żmudnego gromadzenia skóry i żelaza, potrzebnych np. do ulepszania przedmiotów. Materiały można po prostu nabyć u kupców.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami