Xbox Series X/S może brakować w sklepach do kwietnia 2021 roku

Phil Spencer przeprasza za problemy z dostępnością.

  • Nowe dostawy Xbox Series X i S pojawią się dopiero wiosną
  • Microsoft stara się wysyłać do sklepów jak najwięcej konsol

Przedstawiciel Microsoftu ostrzega, że problemy z kupieniem Xbox Series X/S mogą występować przynajmniej do kwietnia 2021 roku.

Jak pisze serwis VG247, w trakcie wystąpienia na Jefferies Interactive Entertainment Conference dyrektor finansowy amerykańskiego koncernu - Tim Stuart - przyznał, że firma może nie być w stanie odpowiednio szybko uzupełnić zapasów konsol.

Urządzeń będzie brakowało w sklepach jeszcze w trakcie trzeciego kwartału finansowego Microsoftu - ten zaś kończy się w marcu. Znaczne dostawy przewidziano na czwarty kwartał, który rozpocznie się w kwietniu.

Za kłopoty z kupnem Xbox Series X lub S przeprosił również Phil Spencer, czyli szef działu Xbox w koncernie z Redmond. Do sprawy odniósł się na GlithConie - transmitowanym na żywo wydarzeniu organizowanym przez platformę Twitch.

- Ciągle otrzymuję wiadomości, że trudno jest zdobyć konsole. Naprawdę za to przepraszam. Budujemy je od blisko dwóch miesięcy i staramy się wysłać do sklepów jak najwięcej urządzeń, ale popyt jest zbyt duży - tłumaczy menedżer, cytowany przez GameSpot.

Spencer przypomniał jednocześnie, że nowe platformy debiutują w czasie globalnej pandemii, która utrudniła nie tylko produkcję sprzętu, ale i gier. Pogratulował własnym zespołom oraz rywalom z Sony za „fantastyczną” pracę w tym okresie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami