Keanu Reeves istnieje w świecie Cyberpunk 2077

Twórcy zapewniają, że aktor to postać kanoniczna.

  • Aktor Keanu Reeves jest częścią uniwersum Cyberpunk 2077
  • W fikcyjnym świecie był często mylony z Johnnym Silverhandem
  • Artysta nie odniósł jednak takiego sukcesu jak w rzeczywistości

Keanu Reeves w Cyberpunk 2077 wciela się w Johnny'ego Silverhanda - muzyka, którego hologram będzie towarzyszył głównemu bohaterowi. Okazuje się jednak, że sam aktor istnieje w uniwersum gry, co oznacza, że jest dla niego postacią kanoniczną.

Na fakt, że Kanadyjczyk jest częścią świata przedstawionego wskazał opublikowany niedawno teledysk do „No Save Point” - piosenki od Yankee and the Brave, czyli fikcyjnego zespołu, którego rolę odgrywa prawdziwa raperska grupa Run The Jewels.

W pewnym fragmencie utworu, który pojawi się też w produkcji, usłyszeć można wers: „Keanu Reeves, cyber ramię moim asem w rękawie” (w oryginale: „Keanu Reeves, cyber arm under my sleeve”). CD Projekt Red potwierdziło, że odniesienie do aktora nie jest przypadkowe.

„Tekst o KR [Keanu Reevesie - red.] jest zgodny ze światem przedstawionym. W uniwersum to kulturowe nawiązanie do KR, mało znanego aktora z czasów Upadku, łudząco podobnego do Johnny'ego Silverhanda. Przez wiele lat po zniknięciu Johnny'ego był często mylony z JS” - na Twitterze wyjaśnia Patrick K. Millis, starszy projektant zadań w Cyberpunk 2077.

Wytłumaczyć należy, że w świecie polskiej gry - wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha - do lat 90. XX wieku wydarzenia toczyły się tak samo, jak w rzeczywistości. Pózniej nastąpił wspomniany Upadek, a więc okres końca dotychczasowej cywilizacji zachodniej.

Prawdziwy Keanu Reeves urodził się w 1964 roku, co oznacza, że tuż przez krachem w uniwersum Cyberpunk 2077 był dopiero początkującym aktorem. Alternatywna wersja gwiazdora najwyraźniej nie odniosła - jak sugeruje Millis - sukcesu.

W trakcie rozgrywki gracze raczej nie spotkają Kanadyjczyka - podczas wydarzeń z tytułu miałby ponad 110 lat. Mogą jednak pojawić się wzmianki o artyście, na przykład w formie wspomnianego utworu. Gra zadebiutuje 10 grudnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami