CoD Warzone działa w 120 FPS na Xbox Series X

Na PS5 wciąż w 60 klatkach na sekundę.

  • Call of Duty Warzone i Modern Warfare osiągają 120 FPS na Xbox Series X
  • Wyższą płynność dodano w opublikowanej kilka dni temu aktualizacji

Niedawna aktualizacja Call of Duty Warzone i Modern Warfare nieoczekiwanie wprowadziła do gier na Xbox Series X możliwość zabawy w 120 klatkach na sekundę. Funkcji brakuje jednak na PS5.

Wzmianka o wyższej płynności nie pojawiła się w liście zaimplementowanych przez Infinity Ward zmian i nowości, ale już na kartach katalogowych wymienionych gier w cyfrowym sklepie Microsoftu.

Nasi koledzy z Digital Foundry przeprowadzili testy, z których wynika, że faktycznie Call of Duty Warzone może osiągnąć nawet 120 klatek na sekundę, choć zazwyczaj wyniki plasują się pomiędzy 100 a 120 FPS.

cod_warzone_xbox_series_x_wynik
Call of Duty Warzone na Xbox Series X

Sprawdzono też grę na PS5. Okazało się, że w trybie wydajnościowym tytuł działa jedynie w 60 klatkach na sekundę. Przyczyną zapewne jest fakt, że na konsoli uruchamiana jest - w ramach wstecznej kompatybilności - edycja z PS4. Niewykluczone więc, że do uzyskania wyższej liczby FPS niezbędne byłoby przygotowanie wydania dostosowanego do nowego sprzętu.

cod_warzone_ps5_testy
Call of Duty Warzone na PS5

Digital Foundry poprosiło o komentarz przedstawicieli Activision i Infinity Ward, ale na razie nie uzyskali odpowiedzi.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami