Assassin's Creed Valhalla - drengr: Rygjafylke (Norwegia)

Lokalizacja Erika Wiernogłowego w pierwszej krainie, Rygjafylke.

W tym poradniku do Assassin's Creed Valhalla przedstawiamy miejsce, w którym znajdziesz drengra w Rygjafylke, pierwszym regionie, w którym rozpoczniesz swoją przygodę w grze. Drengr na którego tutaj trafisz - Erik Wiernogłowy - to twardy i wymagający przeciwnik - z tego względu w tekście znajdziesz także garść porad dotyczących przyszłego starcia z legendarnym wikingiem.

Jedyny w Rygjafylke drengr znajduje się w obrębie Urwiska Hildesvini (1), we wschodniej części tego regionu. Legendarny wiking ukrywa się w jaskini (2), do której wejść możesz od zachodu.

020

Po krótkim marszu przez jaskinię trafisz do bardziej otwartej sekcji, w której czeka na ciebie Erik Wiernogłowy (3). Rozpocznij z nim rozmowę i wyraź chęć stoczenia pojedynku na śmierć i życie.

021

Gdy tylko pojedynek się rozpocznie, odskocz do tyłu, by uniknąć kombinacji ciosów przeciwnika. Jest to najpewniej twoje najtrudniejsze z dotychczasowych starć. Jeśli nie będziesz uważał, wróg będzie w stanie zabić cię jedną kombinacją ataków.

W trakcie starcia musisz uważać na kilka rzeczy. Wypatruj serii ataków - będą one sygnalizowane przez specyficzny rozbłysk (4). Jeśli korzystasz z tarczy, możesz spróbować sparować ten atak, by wybić wroga z równowagi. Najprościej jest jednak odskoczyć na bok i zaatakować wroga w plecy. Kombinacja może liczyć maksymalnie 3 uderzenia.

022

Oprócz tego wróg wyprowadzał będzie regularne ataki - te nie zadają tak dużych obrażeń, jednak nie są w żaden sposób sygnalizowane. Możesz je łatwo przerwać własnym ciosami bądź zablokować tarczą. Staraj się także nie oddalać zanadto od wroga - w przeciwnym wypadku rzuci on w ciebie serią toporów, których ciężko jest uniknąć, a które odbiorą ci większą część paska zdrowia.

Jak w przypadku każdego starcia z drengrami, kluczowa jest tutaj cierpliwość. Unikaj i/lub blokuj ciosy wroga i wyczekuj okazji - tępe okładanie przeciwnika ciosami zakończy się szybką śmiercią twojej postaci. Gdy zbijesz pasek zdrowia wroga, podejdź do niego, by go dobić i zbierz z jego ciała broń - Kieł Fafnira (włócznia).

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - drengr: wszyscy drengrowie

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassins' Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami