Assassin's Creed Valhalla - Ciężar władzy: Leofrith, zabić czy oszczędzić

Walka z bossem.

Tutaj skupimy się na końcówce misji Ciężar władzy. Po dotarciu na Wyspę Włóczęgów znajdziesz Ceolberta próbującego negocjować z wiernym obrońcą króla Burgreda. Leofrith nie da sobie przemówić do rozsądku.

Musisz z nim walczyć. To pierwszy poważniejszy boss w Assassin's Creed Valhalla i potrafi sprawić problem, o ile nie znamy najlepszej taktyki. Na szczęście wszystko wyjaśniamy tutaj.

Leofrith jest tak zwinny, że praktycznie nie można go trafić zwykłymi ciosami. Dlatego najlepszym narzędziem w tej walce są dwie rzeczy: łuk oraz zdolności walki wręcz - na przykład atak z wyskoku czy przyciąganie harpunem.

Najważniejszy jest jednak łuk. Gdy celujesz do bossa, widzisz bowiem podświetlone na pomarańczowo czułe punkty (1).

leo1

Kluczowe jest trafianie w te właśnie miejsca. Trafienie sprawi, że Leofrith przyklęknie - wtedy musisz szybko się zbliżyć, by wykonać atak ogłuszający (2).

leo2

Ważne jest, żeby zdążyć wyprowadzić ten atak - masz bowiem tylko dwie szanse. Gdy trafisz wroga w łokieć i w stopę, nie będzie już więcej czułych punktów do wykorzystania.

Na szczęście same strzały w głowę też zabierają bossowi sporo zdrowia. Kiedy pokonasz Leofritha, otrzymasz wybór - mocno polecamy, by go oszczędzić (3). Jest to o tyle ważne, że ułatwi ci dalszą grę.

leo3

Jeśli bowiem zabijesz wojownika, będą na ciebie polować Zeloci Zakonu. Jeśli go oszczędzisz - otrzymasz nową misję, w której zapobiegniesz polowaniu.

Po dokonaniu wyboru wracaj z Ceolbertem do Repton i podejdź do Ubby oraz reszty kompanów, by obejrzeć scenkę i zakończyć cały wątek z nowym królem Mercji.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Ścigany (Ścigana): spalenie zwoju

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Ciężar władzy: koronacja, wyspa Włóczęgów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami