Assassin's Creed Valhalla - Przechylanie szali: kryjówka Burgreda, krypta, jak wejść

Pojmanie króla.

Po misji Mury Templebrough czas na poszukiwanie króla Burgreda. Nowe zadanie rozpoczniesz w Tamworth. Osada ta została przez was niedawno zdobyta - po prostu użyj szybkiej podróży, by przenieść się na miejsce.

W oznaczonym miejscu (1) podejdź do towarzyszy, a następnie wejdź do stodoły, by zaczęła się dłuższa scenka. W jej trakcie nie ma znaczenia, jakich wyborów dokonasz w dialogu.

szala1

Po dłuższej scence dowiesz się, że król Mercji ukrywa się tam, gdzie łączą się rzeki Arwy i Alne. Należy samodzielnie odkryć tę lokację, ale my możemy podać ją już teraz - musisz udać się konkretnie do małej osady Offchurch (2). Tam znajdziesz kryptę, w której ukrywa się Burgred.

szala2

Najwygodniej jest wykonać szybką podróż do Kruczej Przystani, a z tamtąd dopłynąć co celu łodzią. Podróż przebiega bezproblemowo. Kiedy wysiądziesz już na brzegu przy celu, zauważysz kryptę (3), ale wejście będzie zablokowane.

szala3

By wejść do środka, musisz przejść dalej i wejść do podziemi przez kościół (4). Jest przed nim paru wrogów, ale nie stanowią większego wyzwania. Możesz ich zlikwidować w otwartej walce, bez skradania się.

W podziemiach na początku spotkasz tylko jednego strażnika. W sali, w której go pokonasz, możesz przejść dziurą w murze (5) w prawo, by w jaskini zebrać jedną zdolność. Potem wracaj i idź dalej po schodach i w prawo.

szala4

Przez kolejną komnatę możesz przejść dalej (6), ale jeśli chcesz zdobyć włócznię, możesz tu zniszczyć ścianę po lewej stronie sali i zanurkować, by znaleźć skrzynię. Później musisz i tak wrócić, by dostać się przed kryjówkę króla - będzie tam czekał jeden strażnik z kluczem (7).

szala5

Pokonaj strażnika, zabierz z jego ciała klucz i otwórz drzwi. Po scence musisz tylko okładać Burgreda pięściami. Używaj silnego ciosu, by ogłuszyć wroga, co zasymbolizują białe symbole dookoła (8). Wtedy wyprowadzaj cios lekki, a potem znów silny - i tak szybko naprzemian. Wróg nawet nie zdąży cię uderzyć.

szala6

W końcu opadnie z sił. Zwiąż go wtedy i wyjdź z sali, otwórz drzwi po prawej stronie, a wyjdziesz na zewnątrz. Połóż króla na koniu (9), a następnie jedź do Tamworth, które jest niedaleko. Pamiętaj tylko, żeby ignorować wszystkich, którzy cię atakują. Wymijaj ich i jedź prosto do najbliższego wjazdu (10) do miasta.

szala7

To wszystko. Potem musisz tylko podjechać w oznaczone miejsce w mieście, zacznie się scenka, a misja zakończy się.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Ciężar władzy: koronacja, wyspa Włóczęgów

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Mury Templebrough: porwanie królowej

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami