Polak pokazał dymiącego Xbox Series X - internauci twierdzą, że to fake

AKTUALIZACJA: Użytkownik odpiera zarzuty.

  • W internecie opublikowano nagranie z dymiącym Xbox Series X
  • Microsoft twierdzi, że bada sprawę
  • Autor stanowczo odpiera zarzuty oszustwa

Aktualizacja: Kuba Klawiter opublikował na swoim kanale YouTube rozmowę z posiadaczem dymiącego Xboksa. Właściciel konsoli stanowczo zaprzecza, jakoby nagrane wideo było sfałszowane. Podkreśla, że nigdy nie używał elektronicznych papierosów i dokładnie opisuje, w jakich okolicznościach doszło do dziwnego zdarzenia.

Użytkownik zaznacza też, że cały czas czeka na odpowiedź od Xbox Polska. Warto zaznaczyć, że z Twittera firmy zniknął nieco prześmiewczy tweet o vape'owaniu przy konsoli.

Jeden z polskich nabywców Xbox Series X opublikował na Twitterze nagranie, które pokazuje dym wydobywający się z konsoli. Microsoft bada sprawę, a internauci oskarżają autora filmu o oszustwo.

„Spotkała mnie niemiła niespodzianka zaraz po uruchomieniu nowego sprzętu… Interfejs był jedynie w menu, po minucie/dwóch użytkowania pojawił się zaledwie kłębek dymu… Czy w tej sytuacji mogę liczyć na wymianę sprzętu?” - napisał Arek Adamowicz, dołączając do wpisu wspomniane wideo.

Nagranie z dymiącym Xbox Series X zyskało popularność w Internecie i jest udostępniane na różnych portalach i forach. Pojawiły się jednak sugestie, że film to fałszywka, a wydobywający się dym to opar z e-papierosa.

Teorię sprawdzili Hiszpanie, którzy na Twitterze prowadzą Xbox Studio - profil poświęcony wieściom o grach Microsoftu. Okazało się, że faktycznie można sztucznie wytworzyć efekt przedstawiony w wideo Polaka. Ponadto dym unosi się jeszcze jakiś czas po wyłączeniu konsoli.

Na film Adamowicza zareagował polski oddział Microsoftu. Firma najpierw poprosiła o zgłoszenie sprawy do pomocy technicznej, a później zapewniła, że już się wszystkim „zajęła”. W podobnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele koncernu poproszeni o komentarz przez naszych kolegów z brytyjskiego Eurogamera.

- Wszystkie zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa naszych produktów traktujemy bardzo poważnie, urządzenia spełniają też lub przewyższają branżowe standardy. Jesteśmy w trakcie badania sprawy - wyjaśniono.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Little Nightmares za darmo na PC

W cyfrowym sklepie Bandai Namco.

Rok 2020 jako gra przeglądarkowa

Ostatnie dwanaście miesięcy w formie platformówki.

Microsoft próbował kupić EA i Nintendo

"Po prostu zaczęli się śmiać".

Psychonauts 2 ukaże się w 2021 roku

Double Fine jest już na ostatnim etapie prac.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami