The Rock i Microsoft rozdają Xbox Series X dziecięcym szpitalom

W specjalnych wersjach.

  • 20 dziecięcych szpitali z USA otrzyma konsole Xbox Series X
  • W sumie ze sprzętu skorzysta ponad 50 tysięcy młodych pacjentów
  • Urządzenia ozdobiono autografem The Rocka

Microsoft i aktor Dwayne Johnson - znany jako The Rock - organizują akcję, w ramach której wybranym dziecięcym szpitalom rozdadzą Xbox Series X.

Firma i słynny aktor podjęli współpracę z fundacją Gamers Outreach, by 20 placówkom medycznym w USA przekazać po jednej nowej konsoli. Koncern z Redmond przewiduje, że w 2021 roku ponad 50 tysięcy młodych pacjentów będzie mogło zagrać na urządzeniu.

Xbox Series X zostaną umieszczone w tak zwanych GO Karts - przenośnych budkach, pozwalających używać sprzętu także osobom, które z powodu stanu zdrowia nie mogą opuścić łóżka i sali szpitalnej.

Każdy egzemplarz konsoli ozdobiono symbolem Brahma Bull, który oznacza siłę, żywotność, serce i moc. Na obudowach umieszczono również wiadomość od The Rocka („Uśmiechaj się i baw”) oraz autograf aktora.

To nie pierwszy raz, gdy Johnson współpracuje z Microsoftem. W 2001 roku gwiazdor towarzyszył Billowi Gatesowi - ówczesnemu szefowi koncernu z Redmond - podczas prezentacji pierwszego Xboksa.

Xbox Series X i Xbox Series S zadebiutowały na rynku dzisiaj, 10 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami