Assassin's Creed Valhalla - zdolności, ataki specjalne: jak zdobyć i rozwijać

Akcje zużywające adrenalinę.

Zdolności w Assassin's Creed Valhalla to bardzo mocne i widowiskowe ataki specjalne, które wykonujesz, zużywając adrenalinę. Na tej stronie dowiesz się, jak je zdobyć i jak używać.

Aby przejrzeć posiadane zdolności, przejdź do zakładki Zdolności. Odkryte punkty (1) to właśnie ataki, którymi dysponujesz. Dzielą się one na zdolności dystansowe i do walki wręcz (odpowiednio po lewej i prawej stronie). Możesz używać łącznie ośmiu zdolności, po cztery z każdej kategorii.

assassins_creed_valhalla_zdolnosci_1

Najeżdżając na zdolność kursorem zobaczysz, na czym ona polega. Aby zacząć jej używać lub zmienić sposób jej aktywacji, użyj opcji Przypisz (2).

assassins_creed_valhalla_zdolnosci_2

Teraz wybierz przycisk (3), którym będziesz aktywował zdolność w trakcie walki (po przytrzymaniu przycisku modyfikatora). Na poniższym obrazku mamy do dyspozycji tylko trzy przyciski, ponieważ przycisk A jest zajęty przez inną zdolność. Jeśli chcemy, możemy ją jednak zastąpić.

assassins_creed_valhalla_zdolnosci_3

Aby użyć zdolności a trakcie walki, potrzebujesz pełnego paska adrenaliny, który zostanie natychmiast zużyty po aktywacji ataku. Jeżeli ten warunek jest spełniony, po dwóch stronach ekranu jarzą się zdolności w złotym kolorze.

assassins_creed_valhalla_zdolnosci_4

Wystarczy teraz przytrzymać przycisk od zdolności dystansowych (4) lub do walki wręcz (5) - są cały czas wyświetlone na ekranie - a następnie wybrać pożądaną zdolność.

assassins_creed_valhalla_zdolnosci_5

Jak zdobywać ataki specjalne w Assassin's Creed Valhalla

Zdolności poznajesz dzięki uczonym księgom, rozsianym po całym świecie gry. Uczona księga jest na mapie i kompasie oznaczona ikoną złotej księgi (6) - oczywiście kiedy odpowiednio się do niej zbliżysz. Do tego czasu widnieje na mapie jako złoty punkt.

assassins_creed_valhalla_zdolnosci_6

Jedna księga to jedna zdolność, natomiast jeśli znajdziesz drugą księgę z taką samą zdolnością, ten atak zostanie ulepszony.

Nie ma możliwości poznania zdolności jeszcze przed zebraniem księgi.

Zdolności nie można kupować ani pozyskiwać w żaden inny sposób.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - moc postaci, jak zwiększyć

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - umiejętności: punkty, kupowanie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami