Assassin's Creed Valhalla - Zapuszczanie korzeni: najazd na klasztor

Zdobywanie zasobów i pierwszy napad.

Po krótkiej misji Chłodne powitanie pora na poważne zadanie. Na początku musisz udać się do Gunnara, kowala, którego już poznaliśmy w Norwegii. Jego namiot (1) jest niedaleko rzeki. Tam później zbudujesz dla niego kuźnię.

korzenie1

Porozmawiaj z Gunnarem, a poprosi cię o zdobycie zasobów. Są to przedmioty niezbędne do rozbudowywania Kruczej Przystani, a zdobywać można je poprzez Najazdy na klasztory. Udaj się do swojej łodzi, by wyruszyć na grabież.

Otwórz mapę i zaznacz najbliższy klasztor (2). Cele te oznaczone są czerwonymi ikonami skrzyżowanych toporów.

korzenie2

Podróż trwa krótko. Gdy zbliżysz się do celu i do miejsca oznaczonego żółtym okręgiem na wodzie (3), wciśnij przycisk aktywacji Najazdu, a następnie wysiadaj z łodzi i skieruj się ścieżką prowadzącą pod górę, do klasztoru. Przygotuj się do walki.

Ze strażnikami zmierzysz się przed pierwszym kościołem. Po walce, albo nawet w trakcie, gdy twoi kompani zajmują się oponentami, zniszcz drewniane drzwi (4) ciosem i wejdź do środka.

korzenie3

Zobaczysz wielką złotą skrzynię (5). Tak wyglądają skrzynie z zasobami budowlanymi. Do ich otwarcia zawsze potrzebujesz pomocy jednego wikinga, by razem odsunąć ciężkie wieko.

korzenie4

Już zawartość jednej skrzyni wystarczy, ale skoro jesteśmy już na miejsu, warto też zdobyć zasoby z drugiej. Na radarze położenie zasobów jest symbolizowane ikoną beczki (6). Udaj się w tym kierunku, walcząc po drodze z żołnierzami. Otwórz drzwi z pomocą towarzysza, a potem pokonajcie strażników w środku (7).

korzenie5

Po złupieniu drugiej skrzyni zobaczysz komunikat o zakończeniu Najazdu. Możesz teraz spokojnie wracać na łódź i popłynąć do Kruczej Przystani.

Wysiądź z łodzi w wiosce i podejdź do Gunnara. Wejdź w interakcję z tabliczką (8), by z opisaną ilośc zasobów zbudować kuźnię (9).

korzenie6

Po zbudowaniu kuźni i rozmowie z kowalem wracaj do głównej hali, by spotkać się z Sigurdem. Trafisz do swojej własnej komnaty. Po rozmowie przyjrzyj się różnym jej elementom - choćby skrzynce na listy (10), z której będziesz pobierać później zadania poboczne.

korzenie7

Zbadaj też łóżko na sam koniec, a potem wyjdź z budynku i przejdź w stronę stajni, by znowu porozmawiać z Sigurdem. To zakończy misję.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - By służyć światłości: Siedziby Ukrytych i skok wiary

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Chłodne powitanie: walka z bandytami

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: marzec 2021 - pełna oferta

Final Fantasy 7 Remake, Remnant from the Ashes i inne.

Sony zamyka Japan Studio

Najstarszy zespół deweloperski firmy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami