Assassin's Creed Valhalla - peleryna, kaptur, obszar nieufności

Pomarańczowa strefa.

Korzystanie z peleryny i kaptura to integralna część Assassin's Creed Valhalla. Funkcja związana jest ze specjalnymi strefami w grze - obszarami nieufności.

Zacznijmy od podstawowej kwestii: aby ubrać pelerynę z kapturem, przywołaj kołowe menu szybkiego wyboru i wybierz ikonę kaptura. W taki sam sposób ściągasz pelerynę.

assassins_creed_valhalla_kaptur_1

Płaszcz możesz swobodnie ubierać i ściągać w dowolnym momencie gry, jednak poza opisanymi poniżej obszarami nieufności spełnia jedynie funkcję estetyczną.

assassins_creed_valhalla_kaptur_2

Peleryna nie ogranicza ruchów ani nie wpływa na sposób poruszania się Eivor.

Obszar nieufności w Assassin's Creed Valhalla

Obszar nieufności to strefa, w której strażnicy nie są zbyt ufni i zaatakują Eivor, jeśli zbytnio się do nich zbliży. Ten obszar rozpoznasz po pomarańczowym kolorze pod kompasem oraz napisie Obszar nieufności.

assassins_creed_valhalla_kaptur_3

Aby pozostać bezpiecznym i znacznie zmniejszyć ryzyko wykrycia w obszarze nieufności, musisz mieć na sobie pelerynę. Wkraczając do takiej strefy, Eivor ubierze ją automatycznie.

Obszar nieufności jest czymś pomiędzy czerwoną strefą a całkowicie bezpieczną lokacją. Niebezpieczeństwo jest tu o wiele niższe niż w czerwonej strefie, więc jeśli będziesz trzymał się z daleka od strażników, nic ci nie grozi i możesz się tu spokojnie poruszać.

Jeżeli jednak zbytnio zbliżysz się do strażników lub zaczniesz biegać - nie mówiąc już o innych niedozwolonych czynnościach, jak zabijaniu - zwrócisz na siebie uwagę. Jeżeli strażnicy się do ciebie zbliżają, oddalaj się:

assassins_creed_valhalla_kaptur_4

Aby uniknąć wykrycia, możesz też korzystać z wielu sposobów na ukrywanie się w tłumie. Poznasz je, odwiedzając naszą stronę o skradaniu i ukrywaniu się.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - natychmiastowe zabójstwo ukrytym ostrzem: jak włączyć

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - ukryte ostrze: skrytobójstwa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami