Assassin's Creed Valhalla - Okrutny los: walka z Kjotvem, otwieranie bram

Starcie z wrogim klanem.

Po ukończeniu misji Brutalna pobudka - z pomocą króla Haralda - możesz stawić czoła klanowi Kjotva. Z miejsca, w którym zaczynasz to zadania, przejdź przez bramę i idź w stronę celu - wejdź do wieży (1) i przejdź drabiną na górę.

okrutny1

Zacznie się scenka, w której możesz zdecydować się na rozpoczęcie ataku. Zrób to, chyba że uważasz, że chcesz jeszcze pozwiedzać okolicę (potem będziesz jeszcze w stanie eksplorować wszystkie tereny).

Po zaakceptowaniu propozycji ataku akcja przeniesie się pod główną osadę wroga, a gdy przejmiesz kontrolę, staniesz od razu do walki z samym Kjotvem. Gdy walczy bez broni, uważaj, kiedy wyrzuca obie ręce za siebie (2), bo potem może cię złapać - szybko odskocz.

okrutny2

Po jakimś czasie boss chwyci topory, więc stosuj taktykę maksymalnie dwóch szybkich ataków, po których od razu odskakuj. Kiedy spadniecie niżej, uważaj, gdy Kjotv będzie podnosił ciała (3), bo będzie nimi w ciebie rzucał.

Po walce musisz otworzyć bramę. By to zrobić, skręć w lewo, a zobaczysz ludzi stawiających drabinę (4). Wejdź po niej i przejdź przez palisadę.

okrutny3

Po drugiej stronie zaatakują cię oczywiście wojownicy. Rozpraw się z kilkoma, i podbiegnij do bramy od środka. By ją odblokować, musisz zniszczyć dwa drewniane elementy podtrzymujące belkę (5).

okrutny4

Twoi towarzysze wpadną do środka, a ty musisz zająć się kolejną bramą w identyczny sposób. Przejdź przez palisadę, odblokuj przejście i wpuść kompanów. Potem cel się zaktualizuje - musisz dotrzeć do świątyni (6).

okrutny5

W świątyni schował się bowiem syn wodza, Gorm. Gdy tam wejdziesz, będzie on czekał wyżej po podpaleniu budynku, myśląc, że nie uda ci się wydostać. Gorm ucieknie, a ty musisz wspiąć się na górę, tak jak oznaczyliśmy strzałką wyżej. Dotrzesz w ten sposób do okna.

Wyjdź przed świątynie i porozmawiaj z Sigurdem, by zakończyć tę misję.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Prawo urodzenia: dotarcie do Alrekstad

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Brutalna pobudka: szpiedzy Kjotvego

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: marzec 2021 - pełna oferta

Final Fantasy 7 Remake, Remnant from the Ashes i inne.

Sony zamyka Japan Studio

Najstarszy zespół deweloperski firmy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami