Assassin's Creed Valhalla - koszary, jomswikingowie, werbowanie

Edycja załogi.

W Assassin's Creed Valhalla możesz uzyskać dostęp do koszarów. To budynek, który pozwoli ci zarządzać twoją załogą jomswikingów, a nawet wybrać własnego przybocznego, który zawsze będzie walczył u twojego boku podczas najazdów czy po wezwaniu pomocy.

Koszary nie są dostępne od początku gry. Musisz je najpierw wybudować w osadzie Kruków. Koszary znajdują się blisko rzeki:

assassins_creed_valhalla_zaloga_1

Gdy już to zrobisz, zostaniesz poproszony o wybranie swojego pierwszego jomswikinga. Będzie on członkiem twojej załogi i będzie służył jako przyboczny, dotrzymując ci kroku w walce.

Możesz zmienić jego wyposażenie (tak jak to robisz z własnym) oraz wygląd (1) i płeć (2). Wygląd jest jednak przygotowywany losowo, więc jeśli nie jesteś zadowolony, musisz po prostu naciskać przycisk, aż gra wylosuje pasującego ci jomswikinga. Bądź pewny wyboru, bo wyglądu tej postaci nie można później zmienić.

assassins_creed_valhalla_zaloga_2

Werbowanie wikingów w Assassin's Creed Valhalla

Od czasu do czasu w porcie obok koszarów będzie stał wiking, oznaczony na radarze ikoną białego hełmu (3). To stworzona przez innych graczy postać, którą możesz zwerbować do załogi.

assassins_creed_valhalla_zaloga_3

Wejdź z nim w interakcję, i jeżeli chcesz dołączyć go do załogi, wybierz opcję Werbuj. Werbunek kosztuje 100 monet.

assassins_creed_valhalla_zaloga_4

Co pewien czas dokładnie w tym samym miejscu będą pojawiać się inni wikingowie. Znajdziesz ich też w innych miejscach w świecie, np. przed karczmami. Każdego z nich możesz zwerbować, o ile masz w sakwie monety.

Co ciekawe, kiedy jakiś gracz dołączy stworzonego przez ciebie jomswikinga do swojej załogi, otrzymasz zapłatę. Ten wiking wciąż jednak będzie obecny w twojej drużynie, nie da się go stracić.

Aby dołączyć zwerbowanego wikinga do załogi, musisz przejść do zarządzania zespołem.

Zarządzanie załogą, zamiana wikingów

Aby zarządzać załogą, porozmawiaj z postacią w koszarach i wybierz Chcę oporządzić moją załogę.

assassins_creed_valhalla_zaloga_5

Przejdziesz do ekranu, w którym zobaczysz swoją aktualną załogę. Wybierz jomswikinga, którego chcesz zamienić na innego.

assassins_creed_valhalla_zaloga_6

Na kolejnym ekranie ujrzysz wikingów, których masz do dyspozycji. Wybierz tego, który ma dołączyć do załogi. Wikingowie innych graczy, których wcześniej zwerbowałeś, znajdują się w sekcji jomswikingowie społeczności.

assassins_creed_valhalla_zaloga_7

Czy jomswikingów można ulepszać i rozwijać?

Nie. Twoja załoga zawsze będzie cię dzielnie wspierać w boju, ale nie możesz polepszyć ich umiejętności ani w żaden sposób ich edytować.

Edycja załogi i zamiana jej członków ma więc walory czysto kosmetyczne.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - jak kupić i zmienić konia, kruka: stajnia i ptaszarnia

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - łowienie ryb, wędkowanie, chata rybaka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami