GTA 5 i RDR 2 są warte więcej niż kosztują - uważa szef Take-Two

Gracze płacą za mało?

  • Strauss Zelnick uważa, że gry Take-Two są tanie, biorąc pod uwagę zawartość
  • Firma nie chce zwracać się w kierunku segmentu free-to-play, choć może się to zmienić w przyszłości

Take-Two, które jest właścicielem między innymi studia Rockstar Games, twierdzi, że gry wydawane przez firmę są warte więcej niż 60 dolarów, które klient musi za nie zapłacić.

- Dostarczamy doświadczenia najwyższej jakości, i wyceniamy je na o wiele mniejszą kwotę, niż są warte dla konsumentów - powiedział szef Take-Two, Strauss Zelnick, podczas rozmowy z inwestorami. - Do tego potem [po wydaniu gry - red.] dostarczamy jakiś darmowy komponent. To jest świetny układ. Wszelka monetyzacja jest oczywiście opcjonalna.

Powyższa wypowiedź padła w kontekście pytania o stosunek Take-Two do konkurencji wydającej wielkie hity free-to-play, jak np. Call of Duty Warzone. Uczestnik konferencji zapytał, czy amerykańska firma planuje podjąć w przyszłości podobne kroki, np. oferując GTA Online za darmo.

warzone
Warzone nie tylko osiągnął sukces, ale też zachęcił graczy do kupna wersji „premium”, czyli pełnego Modern Warfare

Jednak z perspektywy Zelnicka, GTA Online i Red Dead Online już są „darmowymi” komponentami Grand Theft Auto 5 i Red Dead Redemption 2, ponieważ nie wymagają dodatkowej opłaty.

Szef Take-Two zaznaczył jednak, że firma jest otwarta na nowe modele biznesowe i nie wyklucza „udostępnienia pewnych doświadczeń za darmo”.

Warto przypomnieć, że Take-Two Interactive to pierwszy wydawca, który zapowiedział podniesienie cen next-genowych gier do 70 dolarów.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami